niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Czwartkowe rozmowy z Komisją Wenecką

Czwartkowe rozmowy z Komisją Wenecką

Czwartkowe rozmowy z Komisją Wenecką
Data publikacji: 2016-03-10 18:50
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1272 123082

Komisja Wenecka, organ doradczy Rady Europy, rozpoczęła w czwartek w Wenecji prace nad opinią na temat polskiej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Polska delegacja rozpoczęła rozmowy z członkami Komisji oraz sprawozdawcami.

Członkowie polskiej delegacji, wśród których jest wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański, rozpoczęli w czwartek po południu rozmowy wstępne.

- Czwartkowe rozmowy mają charakter wstępny i służą wyjaśnieniu różnych kwestii i znalezieniu odpowiedzi na pytania obu stron - wyjaśnił w rozmowie z PAP przewodniczący Komisji Weneckiej Gianni Buquicchio.

Spotkania stanowią przygotowanie do piątkowego posiedzenia plenarnego KW, która w kilkudziesięcioosobowym składzie przeprowadzi dyskusje i przyjmie opinię na temat nowelizacji ustawy z grudnia zeszłego roku.

Na kilkanaście dni przed obradami projekt opinii, zawierający wiele krytycznych uwag na temat nowelizacji ustawy, został wysłany do polskiego MSZ oraz do członków Komisji Weneckiej i 60 krajów, które oni reprezentują. Członkowie KW otrzymali go po to, by móc się z nim wcześniej zapoznać i przygotować się do posiedzenia. Polski rząd przygotował zaś odpowiedź do projektu opinii.

Komisja Wenecka zbierze się na 106. posiedzeniu plenarnym w piątek rano w średniowiecznym kompleksie architektonicznym Scuola Grande di San Giovanni Evangelista.

Wśród około 80 uczestników sesji będzie dwoje zasiadających w KW delegatów z Polski: była premier Hanna Suchocka, jako pierwsza wiceprzewodnicząca, oraz wykładowca z Uniwersytetu Gdańskiego Krzysztof Drzewicki.

Posiedzeniu przewodniczyć będzie szef KW profesor Gianni Buquicchio, wcześniej urzędnik organów Rady Europy.(pap)

Na zdj. : Przewodniczący Komisji Weneckiej Gianni Buquicchio w drodze do Scuola Grande di San Giovanni Evangelista, w której w piątek, 11 marca o 9 rano rozpoczną się dwudniowe obrady Komisji Weneckiej.

Fot  PAP/Radek Pietruszka

Komentarze

Moim zdaniem...
Moim zdaniem w tej sprawie... tak przy rozpatrywaniu sprawy jak i PO-dejmowaniu Decyzji przez Komisje Wenecka... PO-winno wylaczyc sie tych 2-ch Polskich Przedstawicieli nominowanych do KW w czasach Rzadow PO-stkomunistow !!
2016-03-11 11:48:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy