Sobota, 20 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Burmistrz zażartowała o powstaniu 4 tys. miejsc pracy

Data publikacji: 03 kwietnia 2018 r. 21:26
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2018 r. 22:47
Burmistrz zażartowała o powstaniu 4 tys. miejsc pracy
 

Burmistrz podparyskiego Beauvais Caroline Cayeux przeprosiła za primaaprilisowy żart, który skrytykowali mieszkańcy miasta – podał we wtorek portal BBC News. Zażartowała, że w mieście otwarty zostanie sklep z meblami IKEA; miałoby to dać 4 tys. miejsc pracy.

1 kwietnia burmistrz 55-tysięcznego Beauvais, które leży ok. 70 km na północ od Paryża, na swoich profilach na Facebooku i Twitterze ogłosiła, że w mieście utworzony zostanie sklep szwedzkiego koncernu.

Jednak – jak pisze BBC – żart ten mieszkańców nie rozśmieszył. Gdy sprawa zyskiwała coraz większy rozgłos w mediach społecznościowych, po kilku godzinach Cayeux przeprosiła za „niezbyt mądry” dowcip.

W rozmowie z francuskimi mediami burmistrz podkreśliła, że jest jej przykro, że „nie każdy podziela jej poczucie humoru”. „Żałuję tego. Nie chciałam być złośliwa, to miało być tylko mrugnięcie oka do IKEI, którą chcielibyśmy zobaczyć w Beauvais” – tłumaczyła w rozmowie z dziennikiem „Le Parisien”.

BBC podaje jednak, że „użytkownicy mediów społecznościowych nie wybaczyli”; jeden z mieszkańców napisał: „Wszyscy zagłosujemy na panią w kolejnych wyborach… Prima aprilis”.

(pap)

Fot. Lppa (Wikipedia)

Na zdjęciu: ratusz w Beauvais

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zgred
2018-04-04 14:23:34
To przykład wisielczego humoru - u nas rzeczywiście mogłby się stać zalążkiem programu wyborczego.
IK
2018-04-04 06:35:44
Za to na taki żart w Szczecinie nikt by się nie obraził - mało tego, uwierzyłby w niego :D

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA