sobota, 16 lutego 2019.
Strona główna > Świat > Burmistrz Jersey City żałuje słów pod adresem Karczewskiego

Burmistrz Jersey City żałuje słów pod adresem Karczewskiego

Burmistrz Jersey City żałuje słów pod adresem Karczewskiego
Data publikacji: 2018-05-14 15:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:48
Wywietleń: 2053 327501

Burmistrz Jersey City Steven Fulop wyraził żal z powodu swojego wpisu zamieszczonego na Twitterze, w którym negatywnie wypowiedział się o marszałku Senatu Stanisławie Karczewskim.

– Uważam za niefortunne, że nieporozumienia związane z moimi planami dotyczącymi pomnika Katyńskiego doprowadziły do nagromadzenia się urazów po obu stronach. U podstaw tych planów były jednak dobre intencje. (...) Jeżeli moje wypowiedzi na Twitterze sprawiły wrażenie, że nie szanuję senatora Karczewskiego, to głęboko tego żałuję – podkreślił Fulop w oświadczeniu przekazanym polskim mediom.

W piśmie tym poinformował ponadto, że wraz z żoną jest "w trakcie finalizowania planów podróży do Polski w ostatnim tygodniu czerwca", oraz wyraził nadzieję, że "pan senator zechce spotkać się z nim osobiście i podjąć pozytywny dialog".

We wpisie opublikowanym na Twitterze Fulop negatywnie wypowiedział się o Karczewskim po tym, jak marszałek Senatu skrytykował pierwotne plany władz Jersey City dotyczące usunięcia Ppomnika Katyńskiego z jego dotychczasowej lokalizacji: "To jest prawda o sile stojącej za tym pomnikiem. Mogę jedynie powiedzieć, że ten facet jest żartem. Fakty są takie, że znany antysemita, biały nacjonalista i osoba zaprzeczająca Holokaustowi, czyli ktoś taki jak on, ma zerową wiarygodność. Jedyną nieprzyjemną sprawą jest senator Stanisław. Kropka. Zawsze chciałem mu to powiedzieć.

– Cieszę się, że osoba wypowiadająca się w sposób nieuzasadniony i krzywdzący o marszałku Senatu i o wszystkich Polakach, choć nie przeprosiła, to pokazała zmianę w toku swojego myślenia – powiedział marszałek Stanisław Karczewski. Zachęcił też burmistrza Fulopa do odwiedzenia Katynia, Muzeum Powstania Warszawskiego, oraz Muzeum II Wojny Światowej.

– Za wcześnie, by mówić o spotkaniu ze mną. Zobaczymy co przyniesie przyszłość – dodał Karczewski.

* * *

Pomnik Katyński jest usytuowany w Jersey City, w stanie New Jersey, na placu Exchange Place. 30 kwietnia burmistrz Fulop informował o projekcie stworzenia parku na terenie, na którym stoi obecnie monument. Zapowiedział, że pomnik zostanie przeniesiony i tymczasowo przechowany w Departamencie Prac Publicznych, aby nie został uszkodzony. Plany usunięcia pomnika wywołały sprzeciw miejscowej Polonii, a także władz w Warszawie. W ramach wypracowanego ostatecznie, kompromisowego rozwiązania pomnik ma pozostać na nadbrzeżu rzeki Hudson i zostanie jedynie przesunięty o 60 metrów od miejsca, w którym znajduje się obecnie.

(pap)

Fot. Mapy Google

Komentarze

trohan
Ty kropka taka jesteś tchórzliwa, że ciągle w majtki ze strachu popuszczasz. I pomyśleć, że za ciebie ginęły dziewczyny w Powstaniu Warszawskim. Wstyd. PS. Idź przepierz je...bo cuchnie na całą ulicę :-)
2018-05-14 18:45:23
.
Żałuje, ale słowo się rzekło. Zawsze trzeba ważyć słowa i uważać, co się mówi. Chyba, że mówi się to, co się myśli.
2018-05-14 17:46:25
trohan
k-debilu zza granicy, u nas swoich idiotów wystarcza, więc daruj sobie te durnowate wpisy.
2018-05-14 17:06:57
Jarun
Fulop to ortodoksyjny Żyd z Rumuni. Dogadał się z developerem Mik'em De Marco na sprzedaż placu. Polonia sprzeciwiła się więc ten 40-latek zwyzwywał "głupich polaczków", a gdy mec. Platta założył mu sprawę w Sądzie, to chłystkowi "zmiękła rura". Szybko podkulił ogon, gdy zgromadzeni Polacy pod ratuszem burmistrza Jersey City po angielsku skandowali: "Pomnik zostaje, Fulop musi odejść"!
2018-05-14 16:29:06
k
My Amerykanie kochamy nasz kraj , sztandar itp. , ale z historii naszego kraju większość z nas w collegu miała PAŁE !!! Co , no , q .. , nie przeszkadza ,że my som pympkem mira i lepiej wiemy , co ma być !I kupci e sobie nowe ałtto za kredyt !
2018-05-14 16:18:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy