środa, 23 stycznia 2019.
Strona główna > Kraj > Karczewski: Słowa Fulopa obraźliwe dla mnie i Polski

Karczewski: Słowa Fulopa obraźliwe dla mnie i Polski

Karczewski: Słowa Fulopa obraźliwe dla mnie i Polski
Data publikacji: 2018-05-05 22:19
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-08 08:10
Wywietleń: 2036 326323

To co napisał burmistrz Jersey City Steven Fulop jest obraźliwe w stosunku do mnie, ale też do Polski; to bardzo ostre i zupełnie nieprawdziwe zarzuty - powiedział w sobotę marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Zapowiedział też podjęcie kroków prawnych ws. wpisu burmistrza.

Steven Fulop komentując wypowiedź marszałka Karczewskiego, w której skrytykował on plany władz Jersey City dotyczące przeniesienia pomnika Katyńskiego w tym mieście, napisał na Twitterze: "To jest prawda o sile stojącej za tym pomnikiem. Wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że ten facet jest żartem. Fakty są takie, że znany antysemita, biały nacjonalista i osoba zaprzeczająca Holokaustowi, czyli ktoś taki jak on, ma zerową wiarygodność. Jedyną nieprzyjemną sprawą jest senator Stanisław. Kropka. Zawsze chciałem mu to powiedzieć."

- To bardzo ostre i zupełnie nieprawdziwe zarzuty - powiedział w sobotę Karczewski podczas spotkania z mieszkańcami Stadnickiej Woli (powiat konecki). Zapowiedział też podjęcie kroków prawnych w sprawie wpisu burmistrza Jersey City. - Konsultuję się w tej chwili z prawnikami w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Odpowiednie decyzje i kroki podejmę w przyszłym tygodniu. To co usłyszeliśmy, co przeczytaliśmy jest obraźliwe nie tylko w stosunku do mnie, ale również w stosunku do Polski. Jestem marszałkiem Senatu, więc pan burmistrz powinien ważyć słowa".

Oświadczył też, że "czeka na przeprosiny" Fulopa. Podkreślił, że pomnik Katyński powinien pozostać w miejscu, w którym znajduje się obecnie.

- To alegoria tego co wydarzyło się w Polsce w 1939 roku i w następnym roku w Katyniu i innych miejscowościach, gdzie zostali zamordowani, gdzie dokonano ludobójstwa na obywatelach polskich, nie tylko polskiego pochodzenia. Pokazuje w bardzo wymowny sposób to, co stało się 17 września 1939 roku - zaznaczył. Wskazał, że pomnik jest bardzo ważny dla Polaków oraz stanowi "wyraz naszej dumny narodowej". Jak zauważył, opowiada on nie tylko historię Polski, ale też Europy i świata.

W poniedziałek Fulop poinformował o projekcie stworzenia parku na terenie, na którym stoi obecnie pomnik Katyński. Zapowiedział, że monument zostanie przeniesiony i tymczasowo przechowany w Departamencie Prac Publicznych, aby nie został uszkodzony. Plany usunięcia pomnika wywołały sprzeciw miejscowej Polonii, a także władz w Warszawie.

(pap)

Fot. Google Maps

Komentarze

U2
@Poland 3 - jesteś pewny, że w twojej rodzinie wszyscy byli rasowymi Polakami? Sprawdź dokładnie. I obyś się nie zdziwił. To że posługujesz się nikiem Poland, o niczym nie świadczy, wręcz jest nachalnym indoktrynerstwem. Może inni uwierzą.
2018-05-08 02:52:02
Jarun
Stasiu Karczewski fikać to ty możesz wśród polskich polityków czyli małpiarni. Przecież nikt poważnie ciebie nie traktuje i twój głos nie idzie pod niebiosa. Obraził ciebie ten przygłup Fulon? Widocznie się postarałeś. "... ten facet jest żartem." ale trafił pejsaty. Widocznie Fulop -rumuński Żyd nie czuje się białym człowiekiem skoro Karczewskiego wyzywa od białasów, dobrze, że nie od "szmatogłowych".
2018-05-07 17:32:11
Poland 3 do... U2
Wolnosc Slowa... a nie mowienie Prawdy czyli Klamstwa... to tak jak dzien do nocy !! Zreszta czego innego nawet w roku juz 2018-ym - mozna sie spodziewac PO "Ickach i Moskach"...??
2018-05-07 01:49:16
r.
"głupich nie sieją", i w Stanach też ich pełno. To żydowskiemu lobby, domagającemu się odszkodowań, "zawdzięczamy' wizy do USA.
2018-05-06 21:08:37
U2
niestety Panie Karczewski, tak Pana postrzega zagranica. Ale nie powinno to być wielkim zaskoczeniem. Dziwię się, że Pan się dziwi . W końcu ktoś z zewątrz, kto nie boi się Pana, mówi , co myśli. To jest amerykańska wilnoścć słowa . A pan chce to cenzurować?
2018-05-06 20:32:14
Wie Flop, że z kundlem
rozmawia, więc mu wolno...
2018-05-06 19:54:25
Jarun
Fulop (41 lat) to rumuński Żyd, który nie cierpi Polaków. Amerykańscy Żydzi odreagowują swoją bezczynność w czasie 2 wojny światowej i brak zainteresowania losem europejskich Żydów w ten sposób, że obwiniają inne nację o holokaust. Sami nie kiwnęli palcem.
2018-05-06 10:26:36
Gienio
To moze w ramach protestu zadeklaruj, ze wiecej nie pojedziesz do USA.
2018-05-05 22:25:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-5
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Licytacje dla Orkiestry
Poprzedni Następny

Sonda

Czy wprowadzane przez rządzących nowe przepisy zapobiegną podwyżkom cen prądu w tym roku?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy