piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Będzie debata o sytuacji kobiet w Polsce

Będzie debata o sytuacji kobiet w Polsce

Będzie debata o sytuacji kobiet w Polsce
Data publikacji: 2016-10-04 08:55
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 962 157720

Parlament Europejski odrzucił w poniedziałek (3 października) wniosek frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do których należą europosłowie PiS, o wycofanie z porządku obrad debaty o sytuacji kobiet w Polsce. Większość eurodeputowanych zdecydowała, że debata się odbędzie. Zaplanowano ją na środowy wieczór.

Jeszcze przed głosowaniem w tej sprawie szef delegacji PiS w Parlamencie Europejskim Ryszard Legutko argumentował, że Unia Europejska nie ma kompetencji w sprawach dotyczących aborcji, więc ingerencja instytucji unijnych w tej sprawie miałaby charakter "pozaprawny".

Odpowiadała mu Malin Bjoerg z Konfederacyjnej Grupy Zjednoczonej Lewicy Europejskiej, która podkreślała, że PE ma prawo poruszać ten temat. Jak uzasadniała, nie można się zgodzić na to, "by kobiety w Europie nie miały prawa do własnego ciała".

- Skoro mówimy o prawach człowieka, to możemy mówić o prawach kobiet - wskazała. (pap)

Fot. D.GORAJSKI

Komentarze

do życie
a czy ktoś chciał mordować jakieś dzieci ? chodzi o prawo do usuwania płodów.
2016-10-06 07:45:56
k...k12
ależ w rzeczy samej pisiorki do obecnie obowiązującej ustawy nic nie mają, no może za wyjątkiem ciąży kończącej się urodzeniem downa.Było demonstracyjnie nie odrzucać konkurencyjnego, liberalnego projektu, utopić oba w komisji i finał. Socjalistyczne obietnice odbijają się fiskalną czkawką Morawieckiego.Duszeni tym pracodawcy reagują alergią na ględzenie o wzroście zarobków i oni w tych warunkach chcą wymusić przyrost naturalny przyszłych płatników składek na ZUS,żałosne
2016-10-05 12:22:27
życie
Czy majestat prawa zezwala na mord człowieka - dziecka ???
2016-10-05 08:50:11
życie
Czy majestat prawa zezwala na mord człowieka - dziecka ???
2016-10-05 08:47:24
Mietek,
Co tak narzekacie...? Wykonujecie najlzejsze i najczystsze prace, przechodzicie na emeryture juz przy 60-tce i zyjecie dluzej od mezczyzn az o 7-8 lat i jeszcze Wam zle ? A UE to PO-winna Wam przeslac PO-dreczniki o Uswiadomieniu Seksualnym i kilka Ton Prezerwatyw oraz Globulki "Z" wraz z instrukcjami obslugi... itd... itp...!!!
2016-10-05 02:30:48
Prawo kobiet
Świetnie, może w końcu ktoś zlituje się nad kobietami, które w dyskontach muszą zostawać godzinę po zamknięciu (w niedzielę to nawet godz. 22-ga), nie mogą odejść od kasy, brać zwolnień. To samo dotyczy noszenia towaru, sprzątania itp.
2016-10-04 11:47:28
1-szy aborcję wprowadził Lenin ! potem Hitler a dziś robi to gender :))
czy chorego psa lub kotka też będą zabijać ?
2016-10-04 09:58:54
Sytuacja kobiet w Polsce jest tragiczna
PiS próbuje wprowadzić ustawę umożliwiającą mordowanie Polek w majestacie prawa