piątek, 13 grudnia 2019.
Strona główna > Świat > Beata Szydło po raz drugi nie została wybrana szefową komisji zatrudnienia PE

Beata Szydło po raz drugi nie została wybrana szefową komisji zatrudnienia PE

Beata Szydło po raz drugi nie została wybrana szefową komisji zatrudnienia PE
Data publikacji: 2019-07-15 20:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-23 12:20
Wywietleń: 1383 402805

Była premier, europosłanka Beata Szydło (PiS) po raz drugi nie została wybrana w Strasburgu na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw społecznych Parlamencie Europejskim.

Za jej kandydaturą opowiedziało się 19 europosłów, przeciw było 34 parlamentarzystów. Od głosu wstrzymało się dwóch europosłów.

W głosowaniu, które odbyło się w ubiegłą środę, za kandydaturą Beaty Szydło - kandydatką grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów - było 21 posłów, przeciw wystąpiło 27, a dwóch wstrzymało się od głosu. Szydło była jedyną kandydatką. Na wniosek socjalistów głosowanie było tajne. Według nieoficjalnych informacji PAP przeciw kandydaturze Szydło głosowali wtedy przedstawiciele frakcji socjalistów, liberałów, Zieloni oraz lewicowa grupa GUE.

(pap)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Komentarze

hahaha
Cała Polska śmieje się z nieudacznej Brochy
2019-07-17 13:31:30
elektorat
Flagę unijną i Szydło wyprowadzić!!!
2019-07-16 11:50:28
do 27 razy
PiS kończy się w Kołbaskowie.
2019-07-16 09:24:28
aj waj
Jaka radość zaprzaństwa na wszystkich forach i portalach, udało się po raz drugi uwalić Polkę która jest ze znienawidzonego obozu rządzącego Polską! Teraz dokładnie widać jaka jest różnica między np. Polską a Czechami czy Węgrami - tam opozycja ostro wojuje z władzą w kraju ale na zewnątrz nie atakuje rządu - u nas jest zupełnie inaczej, zaprzaństwo dopuści się każdej zdrady, manipulacji i kłamstwa aby tylko dokopać PIS. Mamy w Polsce V kolumnę skrajnie antypolską która jest gotowa nawet na rozwalenie polskiego państwa aby powrócić do koryta!
2019-07-16 09:06:24
Jej się to należy
Niech spada ta oszustka
2019-07-16 08:28:06
artemor
I wyszło Szydlo z worka. Jaka premier taka przewodnicząca. Jak widać nie chcą i słusznie.
2019-07-16 04:20:30
Czyli kolejny dowod...
Jak dalej Lewacka wiekszosc UE wybiera tylko Swoich ! Ale na szczescie... i Oni nie PO-trwaja wiecznie ? A wiec Pani Beato - glowa do gory i dalej Cala Naprzod...!!!
2019-07-16 00:07:03