niedziela, 23 lutego 2020.
Strona główna > Świat > Atak rakietowy na centrum Izraela

Atak rakietowy na centrum Izraela [GALERIA]

Atak rakietowy na centrum Izraela
Data publikacji: 2019-03-25 11:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-27 16:30
Wywietleń: 1239 382437

Co najmniej siedem osób zostało rannych w centrum Izraela w ostrzale rakietowym przeprowadzonym w poniedziałek o świcie ze Strefy Gazy – przekazały służby ratunkowe. Wśród rannych są kobiety i dzieci. Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział, że jego wizyta w USA będzie krótsza. 

Netanjahu poinformował, że po ataku rakietowym na Izrael skróci swoją rozpoczynającą się w poniedziałek dwudniową wizytę w Waszyngtonie.

– W świetle wydarzeń związanych z bezpieczeństwem zdecydowałem się skrócić wizytę w USA – powiedział Netanjahu, nazywając ten atak "haniebną zbrodnią", która pociągnie za sobą silną reakcję państwa żydowskiego. Sprecyzował, że spotka się z prezydentem USA Donaldem Trumpem w ciągu najbliższych godzin, po czym natychmiast odleci do kraju. 

W rejonie Miszmeret na północ od Tel Awiwu uderzyła co najmniej jedna rakieta, wystrzelona z palestyńskiej Strefy Gazy. Miejscowa policja otrzymała zgłoszenie o pożarze jednego z domów, który trafiony został pociskiem i zniszczony. Miszmeret oddalone jest o ok. 80 km od Strefy Gazy. AFP zwraca uwagę, że odległość taką rzadko osiągają rakiety wystrzeliwane z tych terenów.

Na razie nikt nie wziął odpowiedzialności za wystrzelenie pocisku. W tym miesiącu, 14 marca, po raz pierwszy od dwóch lat ogłoszono alarm rakietowy w Tel Awiwie. W kierunku miasta ze Strefy Gazy wystrzelono co najmniej dwa pociski – jeden został strącony, drugi spał na niezamieszkany teren. W ataku nikt nie ucierpiał. Nie odnotowano również żadnych zniszczeń 

Relacje palestyńsko-izraelskie są szczególnie napięte od zeszłego roku. Wzburzenie Palestyńczyków budziło m.in. przeniesienie przez USA swojej ambasady w Izraelu do Jerozolimy. Na granicy między Strefą Gazy i Izraelem regularnie dochodzi do protestów. Według arabskich mediów od marca 2018 roku izraelska armia zabiła ponad 200 uczestników tych demonstracji, a raniła wiele tysięcy.

(pap)

Fot. EPA/ABIR SULTAN 

Atak rakietowy na centrum Izraela Atak rakietowy na centrum Izraela Atak rakietowy na centrum Izraela Atak rakietowy na centrum Izraela Atak rakietowy na centrum Izraela Atak rakietowy na centrum Izraela

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie