poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Angelina Jolie odwiedziła uchodźców

Angelina Jolie odwiedziła uchodźców

Angelina Jolie odwiedziła uchodźców
Data publikacji: 2016-03-16 19:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 671 123673

Aktorka i specjalna wysłanniczka ONZ ds. uchodźców Angelina Jolie odwiedziła syryjskich uchodźców w dolinie Bekaa w Libanie, apelując do świata o zmierzenie się z przyczynami globalnego kryzysu uchodźczego.

– Nie możemy działać tylko udzielając pomocy humanitarnej zamiast podejmowania działań dyplomatycznych i poszukiwania rozwiązań politycznych – powiedziała.

W dolinie Bekaa znalazły schronienie setki tysięcy Syryjczyków, którzy uciekli z kraju przed wojną i prześladowaniami. W sumie w Libanie jest ponad milion syryjskich uchodźców, którzy obecnie stanowią jedną piątą jego ludności. Jolie powiedziała, że pierwotnie liczyła na to, że przyjedzie do Libanu, by pomagać uchodźcom w powrocie do domu w piątą rocznicę wybuchu syryjskiej wojny domowej.

– Jest tragiczne i haniebne, że wciąż jest do tego daleko – powiedziała.

ONZ szacuje, że obecny kryzys uchodźczy ma większą skalę niż ucieczki i przesiedlenia ludności spowodowane II wojną światową. Ogrom katastrofy humanitarnej pokazuje fakt, że zmuszona do opuszczenia miejsca zamieszkania została połowa przedwojennej populacji Syrii, liczącej ok. 23 miliony mieszkańców. Około 5 milionów uciekło za granicę, głównie do sąsiedniego Libanu, Jordanii, Iraku i Turcji, skąd część przedostała się do Europy.

Jolie podkreślała, że choć uwaga międzynarodowej opinii skoncentrowana jest na skutkach kryzysu uchodźczego w Europie, to jednak dziś, podobnie jak przez minionych pięć lat, najbardziej dotyka on kraje Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. (pap)

 

Fot. EPA/PANTELIS SAITAS

Komentarze

1-go... 5-ciu... czy 10-ciu...???
A ilu przy okazji ta Angelina przyjela do siebie na swoja... POSIADLOSC ? Hmmm... ladnie "bajerowac i gadac" to ja tez potrafie !!
2016-03-17 01:52:52
Tragedia... dla Chrzescijanskiej Europy nadchodzi...!
Czyli ze IS-lam WEDRUJE, PRZEMIESZCZA SIE i "UCIEKA"...! Tylko szkoda ze w zlym kierunku tzn. na Polnoc Europy (!) zamiast na Poludnie swojej Afryki... ktora jest przeciez kilka razy wieksza od calej Naszej Chrzescijanskiej Europy ! No ale coz, jak nie udalo sie rozprzestrzenic IS-lamu w Syri, Iraku czy Afganistanie... to moze uda sie w calej "naiwnej" Europie - sterowanej obecnie przez Lewackich "PO-litycznych Fachowcow" z Brukseli !!
2016-03-17 01:38:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy