poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Świat > Angelina Jolie odwiedziła uchodźców

Angelina Jolie odwiedziła uchodźców

Angelina Jolie odwiedziła uchodźców
Data publikacji: 2016-03-16 19:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1121 123673

Aktorka i specjalna wysłanniczka ONZ ds. uchodźców Angelina Jolie odwiedziła syryjskich uchodźców w dolinie Bekaa w Libanie, apelując do świata o zmierzenie się z przyczynami globalnego kryzysu uchodźczego.

– Nie możemy działać tylko udzielając pomocy humanitarnej zamiast podejmowania działań dyplomatycznych i poszukiwania rozwiązań politycznych – powiedziała.

W dolinie Bekaa znalazły schronienie setki tysięcy Syryjczyków, którzy uciekli z kraju przed wojną i prześladowaniami. W sumie w Libanie jest ponad milion syryjskich uchodźców, którzy obecnie stanowią jedną piątą jego ludności. Jolie powiedziała, że pierwotnie liczyła na to, że przyjedzie do Libanu, by pomagać uchodźcom w powrocie do domu w piątą rocznicę wybuchu syryjskiej wojny domowej.

– Jest tragiczne i haniebne, że wciąż jest do tego daleko – powiedziała.

ONZ szacuje, że obecny kryzys uchodźczy ma większą skalę niż ucieczki i przesiedlenia ludności spowodowane II wojną światową. Ogrom katastrofy humanitarnej pokazuje fakt, że zmuszona do opuszczenia miejsca zamieszkania została połowa przedwojennej populacji Syrii, liczącej ok. 23 miliony mieszkańców. Około 5 milionów uciekło za granicę, głównie do sąsiedniego Libanu, Jordanii, Iraku i Turcji, skąd część przedostała się do Europy.

Jolie podkreślała, że choć uwaga międzynarodowej opinii skoncentrowana jest na skutkach kryzysu uchodźczego w Europie, to jednak dziś, podobnie jak przez minionych pięć lat, najbardziej dotyka on kraje Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. (pap)

 

Fot. EPA/PANTELIS SAITAS

Komentarze

1-go... 5-ciu... czy 10-ciu...???
A ilu przy okazji ta Angelina przyjela do siebie na swoja... POSIADLOSC ? Hmmm... ladnie "bajerowac i gadac" to ja tez potrafie !!
2016-03-17 01:52:52
Tragedia... dla Chrzescijanskiej Europy nadchodzi...!
Czyli ze IS-lam WEDRUJE, PRZEMIESZCZA SIE i "UCIEKA"...! Tylko szkoda ze w zlym kierunku tzn. na Polnoc Europy (!) zamiast na Poludnie swojej Afryki... ktora jest przeciez kilka razy wieksza od calej Naszej Chrzescijanskiej Europy ! No ale coz, jak nie udalo sie rozprzestrzenic IS-lamu w Syri, Iraku czy Afganistanie... to moze uda sie w calej "naiwnej" Europie - sterowanej obecnie przez Lewackich "PO-litycznych Fachowcow" z Brukseli !!
2016-03-17 01:38:05

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie