sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Świat > Al-Kaida planuje ataki w Europie

Al-Kaida planuje ataki w Europie

Al-Kaida planuje ataki w Europie
Data publikacji: 2016-10-07 10:21
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-18 02:49
Wywietleń: 205 158096

Brytyjski „The Times” napisał w czwartek o odradzającej się Al-Kaidzie, która reorganizuje szeregi w obliczu słabnącej siły Państwa Islamskiego. Jak przyznał minister obrony Michael Fallon, grupa stanowi „bardzo bezpośrednie zagrożenie” dla Europy i W. Brytanii.

Gazeta wyjaśnia, że powiązana z Al-Kaidą działająca w Syrii organizacja Dżabat Fatah al-Szam, wcześniej zwana Frontem al-Nusra, jest uznawana za szczególnie niebezpieczną, a jej liderzy „aktywnie pracują nad planami ataku”. Przypomina, że Al-Kaida powróciła po 15 latach do południowego Afganistanu, który musiała opuścić na skutek operacji wojskowej USA. Kolejna komórka operuje w Jemenie. „The Times” podkreśla, że wśród liderów Al-Kaidy jest m.in. syn Osamy bin Ladena, 25-letni Hamza bin Laden.

– Al-Kaida jest wciąż żywa i gotowa do działania (…) Nigdy nie została zupełnie pokonana (…) i stanowi bardzo bezpośrednie zagrożenie dla Europy – podkreślił minister Fallon. (pap)

Komentarze

Jan IV...
Jak by nie patrzyl i nie liczyl... to obecny Prezydent Syrii przy pomocy Rosji, staraja sie "wyciac wraz z korzeniami" Syryjski IS-lam... ktory automatycznie ewentualnie (?) posuwajac sie dalej, chce zalac wpierw naiwna Europe Zachodnia, by pozniej uderzyc i na Europe Wschodnia ! A jak i to by Im sie udalo (?) to 3-cim etapem ma byc zapewne Rosja ! Juz w roku 1638 Jan III Sobieski pod Wiedniem, pokazal Europie i Swiatu... jak z Islamistami walczyc mamy !!
2016-10-08 07:43:20
Dziękowanie ;/
Należy podziękować politykom poprzedniego rządu, którzy chcieli ich przyjmować z otwartymi ramionami i witać kwiatami, niczym gwałcone Niemki, z napisami refugees welcome...
2016-10-07 12:01:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”