poniedziałek, 18 lutego 2019.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Szczecinianie na pudle

Żeglarstwo. Szczecinianie na pudle

Żeglarstwo. Szczecinianie na pudle
Data publikacji: 2018-07-18 16:54
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-18 16:54
Wywietleń: 676 338978

Trzecie miejsce zajęła szczecińska załoga SEJK Pogoń Szczecin - CM Constructions w pierwszych regatach cyklu NostriMaris Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej.

Załoga PZU Jeziorak Yacht Club ze sternikiem Karolem Górskim wygrała inauguracyjne regaty w Gdyni. Szczecińskim żeglarzom po zaciętej walce udało się wywalczyć miejsce na podium z 41 punktami. Wyprzedził ich Olsztyński Klub Żeglarski Jabłkowski Sailing Team z 28 punktami.

Od początku rywalizacji w Gdyni ton nadawały zespoły z Iławy – Jeziorak Yacht Club i Olsztyński Klub Żeglarski. Falstart i dyskwalifikację zaliczyła załoga Jezioraka przez co przed ostatnim wyścigiem miała 2 pkt straty do olsztynian.

- Dwudniowe regaty rozegrano przy średnim i mocnym, ale zmiennym w kierunku wiatru - mówi Maciej Cylupa. - Zacięty bój o trzecie miejsce stoczyło aż siedem załóg, w tym szczecinianie, które w końcowej klasyfikacji dzieliły zaledwie pojedyncze punkty.

Początkowo prowadziła załoga Krzysztofa Łobodźca SEJK Pogoń Szczecin, ale po trzech fatalnych wyścigach łącznie z falstartem, spadła aż na 7. miejsce. - Jednak piorunujący finisz i dwa wygrane ostatnie wyścigi wywindowały szczecinian z powrotem na podium. Wyprzedzili o punkt Gryf i Dżygit - relacjonuje Maciej Cylupa.

Regaty odbywają się na jednakowych jachtach dostarczanych przez organizatorów. Wszystkie wyścigi sędziowane są przez arbitrów na wodzie, analogicznie do regat match racingowych. W ekstraklasie jednocześnie ściga się 6 jachtów.

Kolejne regaty odbędą się 28 i 29 bm. w Centrum Żeglarskim w Szczecinie na jachtach TOM28. W rozgrywkach o tytuł Klubowego Mistrza Polski PZŻ startuje 12 zespołów, które reprezentują 10 klubów żeglarskich z kraju.

Organizatorami Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej jest MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego (Polish Match Tour) przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego i GSC Yachting. Oficjalnym partnerem regat jest miasto Szczecin.

(KaNa)

Na zdjęciu: Szczecinianie w inauguracyjnych regatach w Gdyni zajęli trzecie miejsce.

Fot. Robert Hajduk

Żeglarstwo. Szczecinianie na pudle

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Jerzy Ciuński

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy