piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Świetny występ Agnieszki Skrzypulec

Żeglarstwo. Świetny występ Agnieszki Skrzypulec

Żeglarstwo. Świetny występ Agnieszki Skrzypulec
Data publikacji: 2016-04-13 08:10
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-13 08:10
Wywietleń: 1144 127951

Świetnie spisała się szczecińska żeglarka Agnieszka Skrzypulec startująca w mistrzostwach Europy na Majorce w klasie 470.

Zawodniczka Sejk Pogoni Szczecin z Irminą Mrózek Gliszczynską, po wygraniu na Majorce finałowego wyścigu, zajęły czwarte miejsce, a w rywalizacji open - siódme. Złoty medal zdobyła austriacka załoga Lara Vadlau i Jolanta Ogar.

Przygotowujące się do igrzysk w Rio de Janeiro Polki startowały w finałowej rozgrywce z dziesiątej pozycji. Szanse na medal straciły już wcześniej, nie mogąc sobie poradzić z zafalowaniem akwenu.

- Dziewczyny nie potrafiły rozpracować tego, co działo się na wodzie. Pływały nierówno. Wiemy nad czym musimy jeszcze popracować. Czwarta lokata po awansie z dziesiątej jest bardzo dobra, ale niedosyt pozostał, gdyż podium było o krok. - powiedział trener Zdzisław Staniul.

Skrzypulec (Sejk Pogoń Szczecin) podkreśliła, że radość z wygrania medalowego wyścigu potęguje duży skok w końcowej klasyfikacji regat, które - jak przyznała - niezbyt dobrze się dla nich ułożyły. - W kontekście igrzysk nasze zwycięstwo to sygnał dla rywalek, że nadal jesteśmy silne. - powiedziała szczecinianka.

W zeszłorocznych mistrzostwach Europy zawodniczki Energa Sailing Team Poland były ogólnie jedenaste, a ósme w Europie. Agnieszka Skrzypulec zaznaczyła, że „poprawa jest widoczna nie tylko na papierze. Czujemy, że forma od kilku miesięcy zwyżkuje".

W lutym Polki zajęły piąte miejsce w mistrzostwach świata, a niedawno zwyciężyły w prestiżowych regatach o Puchar Księżniczki Zofii, także w Palma de Mallorca.

W mistrzostwach Europy startował też kolega klubowy Agnieszki Skrzypulec, Maciej Sapiejka, który w parze z Adamem Krefftem zakończyli zawody na 30 miejscu w rywalizacji mężczyzn. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy