Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Żeglarstwo. Świetny start, zabrakło finału

Data publikacji: 2019-02-04 16:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-04 16:36
Żeglarstwo. Świetny start, zabrakło finału
 

Niedziela była ostatnim dniem żeglarskich regat Pucharu Świata u wybrzeży Stanów Zjednoczonych w Miami na Florydzie, które rozpoczęły się we wtorek 29 stycznia. 

W pucharowych zmaganiach rywalizowało 597 żeglarzy z 60 krajów, którzy ścigali się w 10 klasach. Na zakończenie regat wiatru ponownie było jak na lekarstwo i przestał on sprzyjać szczeciniance Agnieszce Skrzypulec, która zmagania rozpoczęła rewelacyjnie.

W klasie 470 sterniczka Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) z załogantką Jolantą Ogar (UKŻ Wiking Toruń) rozpoczęły pucharowe starty od dwóch wygranych wyścigów. Później było nieco gorzej, ale miejsca 5. i 22. pozwoliły im pozostać na prowadzeniu w generalnej punktacji.

Kolejny dzień przyniósł lokaty 11. i 15., co w klasyfikacji łącznej poskutkowało spadkiem z pozycji pierwszej na piątą. Decydujące o awansie do finału wyścigi przyniosły miejsca: 22., 20. oraz 24., co poskutkowało spadkiem w ogólnej klasyfikacji z pozycji piątej dopiero na piętnastą i naszej załodze nie udało się zakwalifikować do niedzielnego wyścigu medalowego.

Polska załoga ostatecznie została sklasyfikowana na 15. pozycji. Z końcowego triumfu cieszyły się aktualne wicemistrzynie Europy, Niemki Frederike Loewe i Anna Markfort, drugie były ich rodaczki Fabienne Oster i Anastasiya Winkel, a skład podium uzupełniły reprezentantki Brazylii Fernanda Oliveira i Ana Luiza Barbachan.

W klasie Laser Standard najlepiej z czterech polskich reprezentantów spisał się Tadeusz Kubiak (SEJK Pogoń Szczecin), który jako jedyny awansował do złotej grupy i ukończył amerykańską imprezę na 37. pozycji. Natomiast 59. miejsce zajął jego kolega klubowy Jakub Rodziewicz.

Kolejne zawody zaliczane do cyklu żeglarskiego Pucharu Świata odbędą się w dniach 14-21 lipca w Genui. ©℗ (mij)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA