sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Polish Match Tour w Świnoujściu

Żeglarstwo. Polish Match Tour w Świnoujściu

Żeglarstwo. Polish Match Tour w Świnoujściu
Data publikacji: 2015-08-13 16:29
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:12
Wywietleń: 1135 11815

Do centrum Świnoujścia powracają regaty Polish Match Tour. Zapowiada się kolejny pokaz pojedynków na wodzie w wykonaniu najlepszych zawodników match racingowych, którzy w Świnoujściu walczyć będą o punkty Pucharu Świata żeglarskiej federacji ISAF.

Świnoujście Match Race będzie w tym roku częścią żeglarskiego święta - Sail Świnoujście. Podczas, gdy nabrzeże portowe w Świnoujściu gościć będzie żaglowce z całego świata, na Świnie toczyć się będzie walka sterników meczowych w odległości dosłownie kilku metrów od nabrzeża. Wszystko od piątku do niedzieli.

- Zależy nam na budowaniu marki Świnoujścia jako miasta, organizatora imprez żeglarskich o najwyższej randze. Świna to nowy i atrakcyjny akwen dla turystów i kibiców, którzy spektakularne zmagania żeglarskie mają podane na wyciągnięcie ręki co jest unikalne dla tej dyscypliny sportu. Dla zawodników prąd rzeki w kanale portowym i wymagający zmienny wiatr to naprawdę duży sprawdzian ich umiejętności technicznych i taktycznych. – mówi Maciej Cylupa, organizator Polish Match Tour.

W ciągu 3 dni regat planowane jest rozegranie ponad 60  wyścigów w tym faza eliminacyjna oraz półfinały i finały w systemie play-off. Na starcie zobaczymy znane nazwiska, między innymi zawodników z Nowej Zelandii, Finlandii, Francji, Szwajcarii i Tajlandii.

Nie zabraknie również polskich załóg. Kibicować na miejscu będzie można Przemysławowi Tarnackiemu, Markowi Stańczykowi, Patrykowi Zbroi i Łukaszowi Wosińskiemu, a komentarz na żywo wyjaśni wszelkie zawiłości regat meczowych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy