poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Sport > Zapasy. Jubileuszowy turniej w Wolinie

Zapasy. Jubileuszowy turniej w Wolinie [GALERIA]

Data publikacji: 2016-11-14 06:18
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-14 06:19
Wywietleń: 478 171684

Cóż to był za pokaz zapaśniczych umiejętności! Już po raz dziesiąty odbył się w Wolinie Turniej Dzieci w Zapasach o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolin. Podobnie jak przed rokiem „drużynówkę” wywalczyli gospodarze z Wikinga Wolin.

Dziesięć lat temu, gdy odbyła się pierwsza edycja turnieju, na matach rywalizowało około 80 młodych zapaśników. Na jubileuszowych zawodach było ich 135. Walczyli zawodnicy z klubów z naszego województwa: Wiking Wolin, Feniks Stargard, Zieloni Stargard, AKS Białogard, Spartakus Pyrzyce, Uczniowski Klub Sportowy Gimsport Międzyzdroje, Szczerek Fight Team Kołobrzeg, Płonia Okulice i Berserkers Team Świnoujście.

- Chcemy promować zapasy w naszym regionie. Młodzi zawodnicy mają okazję sprawdzić się z rówieśnikami z innych klubów. - mówi Krzysztof Skrzyński, trener zapaśników Wikinga Wolin i organizator turnieju - Na tego typu turniejach zdobywa się bezcenne doświadczenie. W zapasach chodzi nie tylko o umiejętności, walkę, ale również kształtowanie charakteru. Podczas zawodów liczy się spokój i skuteczne wykonanie technik, które szlifuje się na treningach - dodaje.

W klasyfikacji drużynowej najwięcej punktów zdobyli zawodnicy z Wolina. Drugie miejsce wywalczyli Feniks Stargard, a trzecie Spartakusa Pyrzyce. W rywalizacji brali udział zawodnicy 13 klubów. Organizatorem turnieju był burmistrz Wolina. ©℗

Więcej zdjęć w GALERII

Tekst i fot. BaT

Na zdj.: Na matach w Wolinie rywalizowało 135 młodych zawodników z różnych rejonów naszego województwa.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”