Środa, 24 lipca 2024 r.

Wioślarstwo. Złoto Jolanty Majki

Data publikacji: 25 lutego 2019 r. 17:20
Ostatnia aktualizacja: 25 lutego 2019 r. 17:20

W Long Beach odbyły się mistrzostwa świata na ergometrze wioślarskim, a w konkurencjach wioślarzy niepełnosprawnych - w których rywalizowało 66 zawodników z 12 krajów: Argentyny, Czech, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier, Włoch, Nowej Zelandii, Pakistanu, Polski, Słowacji i Stanów Zjednoczonych - świetnie spisali się zawodnicy KSI Start Szczecin, bo dzięki nim reprezentacja Polski zdobyła dwa medale.

Złoty medal wywalczyła Jolanta Majka pobijając przy okazji rekord Polski (08:38,5). Brązowy medal zdobył Michał Gadowski, a tuż za podium uplasował się ich kolega klubowy Leszek Niewiarowski zajmując 4. miejsce. Dodajmy, że trenerem głównym kadry Polski jest Tomasz Kaźmierczak, prezes i zarazem szkoleniowiec Klubu Sportowego Inwalidów Start Szczecin. ©℗ (mij)