czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Sport > Kolarstwo. Majka na podium, ale bez koszulki

Kolarstwo. Majka na podium, ale bez koszulki

Kolarstwo. Majka na podium, ale bez koszulki
Data publikacji: 2016-07-10 18:35
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-11 09:33
Wywietleń: 794 143620

Dwukrotny triumfator Tour de France Alberto Contador z drużyny Tinkoff wycofał się z tegorocznej edycji  wyścigu podczas 9. niedzielnego etapu z Vielha Val d'Aran do Andorre Arcalis (184.5 km). Górzysty, rozgrywany w Pirenejach, etap wygrał Holender Tom Dumoulin z grupy Giant-Alpecin po samotnej ucieczce na ostatnim podjeździe w deszczu i gradzie. Drugi był Portugalczyk  Alberto Rui Faria da Costa z Lampre-Merida, a tuż za nim finiszował Rafał Majka z Tinkoff.

Dla Polaka był to drugie najniższe podium etapowe w tej edycji wyścigu. Na hiszpańskim etapie Tour de France Majka jechał jako lider klasyfikacji górskiej. Na mecie minimalnie szybszy okazał się Portugalczyk, którzy razem z Majką ruszył w pogoń za Holendrem, ale ten potrafił utrzymać wypracowana przewagę na ostatnim kilkunastokilometrowym podjeździe i dotarł do mety jako pierwszy z przewagą 38 sekund.

Białą koszulkę w czerwone kropy najlepszego górala po niedzielnym etapie Rafał Majka oddał Francuzowi Thibautowi Pinot z grupy FDJ, który zebrał do tej pory na premiach o 3 punkty więcej niż Polak.

Po 9. etapach Rafał Majka w generalnej klasyfikacji awansował o kilka miejsc na 32. pozycję i ma prawie 26 minut straty do lidera Brytyjczyka Christophera Fromme’a (Sky). W klasyfikacji punktowej Polak zajmuje 11. miejsce.

Hiszpan Alberto Contador (Tinkoff) wycofał się z wyścigu Tour de France z powodów zdrowotnych. Zrezygnował z jazdy na 104 kilometry przed metą 9. etapu prowadzącego przez hiszpańskie Pireneje do Arcalis w Andorze.Kolarz zszedł z trasy z powodu gorączki, której dostał w niedzielę rano. Contador dwukrotnie triumfował w "Wielkiej Pętli" (2007 i 2009), ale i tym razem nie było to jego czas po tym, jak na wcześniejszych etapach zaliczył dwa upadki i w klasyfikacji generalnej zajmował 20. miejsce ze stratą ponad trzech minut do prowadzącego Brytyjczyka  Christophera Froome'a z grupy Sky.

W poniedziałek kolarze odpoczywają, a od wtorku rozpoczną drugą część rywalizacji. Przed nimi również góry – teraz Alpy.

Mirosław WINCONEK

Fot. (mir, za pośrednictwem stacji Eurosport)

Na zdjęciu: Rafał Majka (z prawej) i Alberto Rui Faria da Costa na ostatnich metrach 9. etapu Tour de France 2016.

Komentarze

Nie jest źle
Majka jeździ dobrze, ale powinien mieć jeszcze więcej siły i woli walki.
2016-07-11 07:48:18

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie