Piątek, 26 kwietnia 2024 r.

Warcaby. Admirał z brązem

Data publikacji: 22 czerwca 2020 r. 14:36
Ostatnia aktualizacja: 22 czerwca 2020 r. 18:58

Od 2 maja do 20 czerwca toczył się w internecie warcabowy turniej drużynowy PCBEST Cup For Clubs, z udziałem 29 czołowych europejskich drużyn z 6 państw. Turniej można nazwać nieoficjalnymi klubowymi mistrzostwami Europy, a kibice gier umysłowych nazywali go też potocznie Ligą Mistrzów, w której szczeciński Admirał PC BEST dotarł aż do półfinału, co jest sporym sukcesem.

W PC BEST Cup For Clubs 29 zespołów z 6 krajów podzielonych zostało na 2 grupy, a w jednaj z nich triumfował nasz Admirał. Następnie wyłoniona została czołowa „16”, która grała dalej systemem pucharowym. W 1/8 finału Admirał dwukrotnie wysoko pokonał białoruski RCAP Mińsk 7:1 i 7:1, w ćwierćfinale wygrał z holenderskim Excelsiorem 5:3, remisując w rewanżu 4:4 i awansując do półfinału.

Na tym wysokim szczeblu szczecinianie zakończyli rozgrywki, przegrywając z holenderskim Dammend Tilburg 2:6, by w rewanżu zremisować 4:4 i ostatecznie uhonorowani zostali brązowymi medalami. Faworytami prestiżowego turnieju były drużyny holenderskie, a oprócz ich do półfinałów awansował tylko klub z Polski. Triumfatorem Ligi Mistrzów został aktualny mistrz Holandii Hijken DTC, pokonując w wielkim finale Dammend Tilburg 11:5 (6:2, 5:3).

Dla szczecińskiej drużyny „klikali” przez internet: z miasta Tuła rosyjski arcymistrz Aleksander Getmański (najskuteczniejszy zawodnik w całych rozgrywkach zdobył w 19 meczach 33 punkty), z Hagi wicemistrz Europy Martij van Ijzenddorn i oczywiście z Polski była mistrzyni świata, arcymistrzyni Natalia Sadowska oraz z grodu Gryfa mistrz międzynarodowy Piotr Chmiel, a także Mateusz Sowizdrzał. ©℗ (mij)