czwartek, 27 lutego 2020.
Strona główna > Sport > W Radomiu hala i dwie trybuny stadionu za 110 mln zł

W Radomiu hala i dwie trybuny stadionu za 110 mln zł

W Radomiu hala i dwie trybuny stadionu za 110 mln zł
Data publikacji: 2016-03-30 12:11
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-01 09:34
Wywietleń: 2829 126233

Kolejne polskie miasto rusza z budową nowego stadionu piłkarskiego. Niemal dwukrotnie mniejszy od Szczecina Radom będzie dysponował wkrótce nowym kompleksem sportowym, w którego skład wejdzie hala sportowa o pojemności 5 tys. kibiców wraz z salą treningową (tyle samo, co w Szczecinie) i przylegająca do hali nowa trybuna VIP, od której rozpocznie się budowa nowego stadionu piłkarskiego mogąca pomieścić 3,5 tys. kibiców.

W budżecie miasta na inwestycję przeznaczono 110 mln zł (hala i przylegająca do niej trybuna stadionu piłkarskiego). W ramach projektu wybudowana zostanie równoległa trybuna piłkarska, oświetlenie i zainstalowany zostanie system grzewczy murawy.

W Szczecinie na halę o takiej samej pojemności i przebudowę stadionu, który wzbogaci się tak naprawdę o jedną całkowicie nową trybunę przeznaczono prawie 350 mln zł. W Radomiu oba obiekty są do siebie przyległe, ich inwestycja jest spójna i od siebie zależna. W Szczecinie hala i stadion znajdują się w różnych miejscach.

Z nowej hali w Radomiu korzystać będą głównie występujący w Plus Lidze siatkarze i grający w Tauron Basket Lidze koszykarze, natomiast z nowego stadionu piłkarskiego korzystać będzie drużyna grająca obecnie na poziomie II ligi, ale z poważnymi aspiracjami i szansami na awans do I ligi.

Program funkcjonalno-użytkowy stadionu miejskiego w Radomiu przygotowała ta sama firma, która opracowała projekty między innymi stadionów Cracovii i w Lublinie, uchodzących za jedne z najnowocześniejszych i funkcjonalnych w Polsce.

Pracownia zajmuje się również koncepcją miasteczka dla warszawskiej Legii, gdzie wykorzysta doświadczenie zdobyte przy pracy nad miasteczkiem dla Realu Madryt, które powstało w okolicach Madrytu. Pracownia ma zatem spore doświadczenie w projektowaniu obiektów sportowych.

Zakończenie prac budowlanych związanych z nową halą sportową i dwóch nowych trybun piłkarskich ma nastąpić w roku 2018. Wtedy ruszy dalszy etap prac związanych z dokończeniem inwestycji stadionowej według projektu już wcześniej wykonanego i sfinansowanego.

Jeżeli chodzi o stadion, to już po pierwszym etapie budowy ma być wykonany budynek główny wraz z trybuną główną. Będzie ona kompleksowo zadaszona z liczbą miejsc siedzących nie mniej niż 3,5 tys. W tym etapie ma również powstać trybuna równoległa do trybuny głównej z liczbą miejsc siedzących nie mniej niż 2 tys. W sumie, po realizacji pierwszego etapu prac, na trybunach stadionu będzie mogło zasiąść 5,5 tysiąca kibiców.

Obiekt ma być wyposażony w system sztucznego oświetlenia. Prace mają się rozpocząć w kwietniu, umowa przewiduje, że proces budowlany zakończy się w ciągu 28 miesięcy, czyli najpóźniej w sierpniu 2018 roku. Wtedy mieszkańcy Radomia będą mieć do dyspozycji nową halę sportową i część stadionu piłkarskiego. (par)

Komentarze

kibol
Nikt nikogo nie zmusza chodzic na mecze Radom.kazdy ma swoje rozrywki ,ake nie wolno sobie wycierac ryja KIBICAMI
2016-04-01 09:17:12
Dość przekrętów
Sama hala(przestarzały projekt) w Szczecinie to koszt 190 ml.zł.W Radomiu za 110,mają dodatkowo dwie nowe trybuny na stadionie piłkarskim.Ludzie obudźcie sie NOWY STADION DLA SZCZECINA!!!
2016-03-31 21:47:36
Radom...
...to jest to pod Kelcamy? I po co im te lotniska i stadiony? Ludziom domy budowac a nie kibolom hale i stadiony! Pisdzielcze bezmózgowia!
2016-03-30 19:24:44
ja:)
No Radom już wybudował lotnisko!!!Szczytem głupoty jest podawanie Radomia jako wzoru inwestycji!:)
2016-03-30 15:27:13
Gość
A może hala i pół trybuny
2016-03-30 12:31:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie