Wtorek 28 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Prezes Mroczek krytycznie o Bońku i policji

Data publikacji: 2016-03-23 13:18
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-23 20:35
Piłka nożna. Prezes Mroczek krytycznie o Bońku i policji
 

Prezes Pogoni Szczecin Jarosław Mroczek 24 godziny po dniu pełnym wrażeń i emocji dotyczących stadionu, wielu wystąpieniach, spotkaniach, wypowiedzianych słowach, postanowił napisać list otwarty do kibiców. Oto jego treść: 

Szanowni Kibice Pogoni Szczecin,

Wczoraj zdarzyło się wiele w sprawach dotyczących w głównej mierze Was, bo przyszłość stadionu w Szczecinie była głównym tematem dnia w naszym mieście. Wiem, że wielu z Was jest lekko (najdelikatniej mówiąc) rozczarowanych zarówno sposobem w jaki o sprawach stadionu mówił prezes PZPN Zbigniew Boniek jak i projektant Jacek Ferdzyn, mówiący z trybuny Rady Miasta o zaawansowaniu prac nad projektem stadionu w Szczecinie.

Oczekiwaliśmy pewnie wszyscy jednoznacznego wsparcia od Z. Bońka. Tak się nie stało. Czy to źle? Może trzeba spojrzeć na to wystąpienie z innej strony. Uświadomiło ono bowiem pewnie nam wszystkim (mam nadzieję, że również panu Prezydentowi), że ciągnięcie wozu pod nazwą stadion w dwie różne strony nie zbliży nas do sensownego rozwiązania.

Wartością niezaprzeczalną tego wystąpienia jest podkreślenie, że sensowne rozwiązanie można osiągnąć tylko poprzez rozmowy. Prezes Boniek de facto zobowiązał nas wszystkich do tego. Ja swoją wolę prowadzenia takiej rozmowy z panem Prezydentem raz jeszcze silnie deklaruję i mocno chcę podkreślić, że jedynym wyznacznikiem możliwego konsensusu jest nadanie takiego kształtu stadionowi, by spełniał Wasze oczekiwania.

Widzę jednak olbrzymie pole do uzgodnienia takiej wersji, która będzie akceptowalna dla obu Stron. Oczywiście i prezesowi Bońkowi zdarzyło się powiedzieć parę głupstw, nieprawd. Przypomnę – projekt przygotowywany przez Jacka Ferdzyna to stadion kategorii IV, a nie III, jak powiedział prezes oraz istnieje absolutnie możliwość realizacji budowy z umożliwieniem korzystania cały czas z boiska – Pogoń w tym projekcie będzie mogła grać w Szczecinie.

Wystąpienie pana Jacka Ferdzyna było z kolei niepotrzebnie bardzo emocjonalne, zbyt mało konkretne, a przecież doskonale wiem, że takie dane pan Jacek ma. Moja wdzięczność dla Pana Ferdzyna za wolę zajęcia się tym tematem, pomimo niepotrzebnych insynuacji, ze chce tylnymi drzwiami wejść ze swoim projektem do Szczecina, jest jednak tak duża, że pozwólcie iż nie będę Go krytykował. Suma summarum nie ma powodu. Potraktujmy to raczej jako niewykorzystaną szansę.

Kończąc temat posiedzenia RM, chce podziękować zdecydowanej większości radnych, którzy jednoznacznie wsparli nasze działania i w sposób rzetelny chcą sprawdzić, czy możliwa jest realizacja naszego projektu za kwotę 150 mln zł brutto. To pokazuje (co bardzo mnie cieszy), że potrafią w swoich działaniach kierować się interesem publicznym, a nie partyjnym. Najbardziej wybrzmiało to chyba w wystąpieniu Pana Marka Duklanowskiego.

I wreszcie sprawa ostatnia, może najważniejsza. Dziękuję z całego serca tym wszystkim, którzy swoją obecnością pod urzędem pokazali, czym dla nich jest Pogoń Szczecin, czym jest sprawa nowego stadionu.

Szacunek mój budzi sposób w jaki to uczynili. W niekorzystnym terminie, przy padającym rzęsiście deszczu, głośno powiedzieli co myślą, nie naruszając niczyjej godności, nie używając ani jednego wulgaryzmu.

Nie odpalono żadnej racy, petardy, nie tarasowano jezdni. To świadczy o klasie ludzi, którzy przybyli pod urząd. Z czym się spotkali? Z nieprawdopodobną liczbą sił porządkowych, straży miejskiej, Policji. Tak jakby miał tam mieć miejsce jakiś akt terroru. W odwodzie stała słynna polewaczka.

Pytam publicznie komendanta Policji: kogo chciał Pan tam rozpędzać? Ja pamiętam takie sceny tylko z okresu stanu wojennego, kiedy przeciwko nielicznym również mobilizowano olbrzymie siły. Dzisiaj za te decyzje odpowiadają często ci sami ludzie, co wtedy. Dlaczego tak robią – nie wiem. Jedynym sensownym wytłumaczeniem było wtedy, ale i jest dzisiaj – boją się tych co maja rację.

Reasumując. Dzień wczorajszy może stać się pewnym przełomem. Wiele zależy od Pana Prezydenta. Jak powiedział prezes Boniek – piłka jest teraz po jego stronie boiska. Mam nadzieję, że będzie dane spotkać się z Panem Prezydentem przedstawicielowi klubu oraz przedstawicielowi Kibiców.

Niepotrzebni są podpowiadacze. Możemy poprosić kogoś z PZPN lub z Ekstraklasy SA, lub może z grona posłów zachodniopomorskich, by moderował taką rozmowę, by nikt z nas nie czuł się w niej ani za dobrze, ani źle. Takie spotkanie szybko może pokazać Szczecinowi, że Kibice, Prezydent Miasta i Klub mogą ręka w rękę tworzyć nową, sensowną wizję stadionu w naszym mieście.

Jarosław Mroczek
prezes zarządu Pogoni Szczecin SA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Adam do Jurek
2016-03-23 20:32:19
Ostatnim wpisem potwierdziłeś, że jesteś zwykłym debi... Nie warto dyskutować bo pieprzysz jak niezdrowa du... Nie mam dzieci więc nie liczę na 500+. Sądzę, że Ty jako dziecirób odbijesz się od dna intelektualnego fundując sobie za 500+ brakujące fakultety...
uhahaha..
2016-03-23 19:39:56
przy projekcie za 50mln .. no to ile można "łyknąć"? bańkę, no 1,5 bańki. Ale przy projekcie 150mln no to ja bym wołał min. 5 baniek. Nie ma inaczej.. albo inny wykonawca wchodzi do gry. To jest życie.. nie budowa.
do robsonicho
2016-03-23 19:37:04
nie napisał, że jest niepotrzebny stadion. Stadion jest i będzie potrzebny! Sam odwiedzałem go w latach 70-80 i.. on prawie nie zmienił się - kosmetyka jedynie. Co do wymienionych przez ciebie - filharmonii i opery (i itp zapewne) - nie porównuj tych instytucji do klubu sportowego w ekstraklasie, piłki kopanej. Nie ta liga finansowa. Warto natomiast zwrócić uwagę że w te miejsca też mieszkańcy trafiają, i to nie raz na dwa tygodnie lecz częściej. A i miejsca trochę bardziej kulturalne.. Dodam kibice Pogoni też tam chodzą. Tak jak napisałem - KASA - to jest rozgrywane. Kto i ile na tym "skubnie" a nikogo nie interesują kibice.. oni mają kupować bilety, a najlepiej jakby wykupili karnety i nie przychodzili .. bo kłopot tylko. Jeszcze jakiś racę odpali i klub będzie musiał płacic kary itp itd. I jak tu ktoś napisał , ja też , dlaczego wszyscy mieszkańcy miasta maja ponosić koszt żeby grupa zarabiała na tym dużą kasę? Ilu jest obecnie kibiców Pogoni kopanej? Napiszę 20tys ale .. tyle to chyba .. 1981 roku na stadionie było, siedzieli nawet na bieżni wtedy. Ale to.. tylko 20tys z ponad 300tys miasta. Stadion powinien być. A jeśli ma być to powinien być przyszłościowy bo drugiego miastu nikt nie zbuduje. A partycypować w wiekszej części powinien właściciel piłki kopanej - bo on zbiera żniwo.
Kalafior do Adam
2016-03-23 19:27:41
W Niecieczy, a wczesniej We Wronkach czy Grodzisku Wlkp. To kiedy bukowac wolne w pracy na te Thaiti? :D
Jerzy
2016-03-23 17:49:24
Adam z ciebie pewnie taki podatnik jak z Krzystka Prezydent :) Ile ty chłopaczku płacisz tych podatków że tu szczekasz? Zapewne od Maja jeszcze będziesz doił Państwo z 500 zł za dziecko! Zamilcz i opuść to miasto! Ja prowadzę firmę która zatrudnia 50 osób i mogę z czystym sumieniem powiedzieć że płacę podatki, i właśnie dlatego domagam się stadionu z prawdziwego zdarzenia w Szczecinie!!!
Adam do Jurek
2016-03-23 16:43:34
Zanim nazwiesz kogoś idiotą, zastanów się czego brakuje Tobie... rozumu. Nadal uważam, że nie mam żadnego obowiązku spełniać ambicji panów od kopanej poprzez wykładanie milionów na stadion. Nie kwestionuję, że jest potrzebny, ale niech inwestują sami! A na Thatii jedź sam, powodzenia.
MIETEK
2016-03-23 16:39:49
HANGAROWA 180 ML I NOWY STADION CO TU DUMAĆ. DZIAŁAMY PREZYDENCIE
robsonicho
2016-03-23 15:05:34
do: Adam a powiedz mi dlaczego ja jako podatnik mam wykładać miliony złotych by miasto remontowało ulice, którymi być może nigdy nie przejadę? Odpowiedź jest prosta: dla dobra ogółu!!! Ja nigdy nie byłem i może nie będę, ani w Filharmonii, ani w Operze, być może nie będę też nigdy na nowej Arkonce, ani na Hali na Szafera, a płacić za to będę... Chciał-niechciał
robsonicho
2016-03-23 14:56:12
do: hm.. brak zainteresowania dla kopanej piłki ale... Powiedz mi co my mieszkańcy miasta mamy z Filharmonii, Opery, czy hali widowiskowo sportowej? Sam prestiż? Patrząc z Twojej perspektywy to chyba tak! Ja raczej nie odwiedzę, ani tego pierwszego, ani drugiego, a moooże to trzecie miejsce, natomiast na stadion będę chodził częściej niż w te wszystkie miejsca razem wzięte, a Ty twierdzisz, że nie jest to potrzebne? Mów za siebie!
Jurek
2016-03-23 14:45:26
Ad.Adam. Jesteś,koleś idiotą,Pokaż miasto gdzie klub i Ekstraklasa budowali stadion.Znajdziesz? masz ode mnie wczasy na Tahiti.
for zapobiegliwy
2016-03-23 14:35:01
Zapobiegać? Z agresją urzędników, w tym również na łamach tego forum, spotykam się każdego dnia. Czy to oznacza, że polewaczka na stałe zagości w UM Szczecin?
hm.. brak zainteresowania dla kopanej piłki ale...
2016-03-23 14:26:15
.. jedno to widać "gołym okiem", niezaangażowanego w to mieszkańca - IM CHODZI O KASĘ (!!!) -nie mam na myśli kibiców. Trwa walka kto na tym projekcie "uwali" kawał Torta.. i to wszystko. A kibice sobie pokrzyczeli bo jak widać z tego tekstu powyżej, prezes im na siłę w du.. wchodzi - to krzyczą bo ich boli. Piłka kopana - to wielki biznes i wielkie pieniądze. Nie bardzo rozumiem dlaczego miasto -czytaj: mieszkańcy- mają wykładać swoje pieniądze, żeby "ktośtam" miał miejsce do robienia kasy, dla siebie? Co my, mieszkańcy miasta mamy z tego stadionu? Tak, tak.. Pogoń, ale sam "prestiż" to trochę chyba za mało. Zresztą czasami bywa to obciach... Największe zrozumienie dla kibiców - każdy chciałby korzystać z cywilizowanego stadionu
R.
2016-03-23 14:19:13
Prezes Mroczek niczym minister Waszczykowski wzywający Komisję Wenecką. A gdy nie pomyśli, gdy nie ma poparcie to be.
Olo
2016-03-23 14:17:17
Projekt pod nazwą medernizacja stadionu Pogoni od początku stoi na głowie. Pierwotny konkurs miał pułap 50 mln złotych i nagle zwycięski projekt zaczął pączkować do kwoty ponad 150 mln zł. Gdzie tu jest logika. Czy to styl zarządzania prezydenta Krzystka? Skoro teraz mówimy o 150 mln zł to trzeba by było ogłosić konkurs na taką kwotę.
Adam
2016-03-23 14:11:18
Czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego ja jako podatnik, mam wykładać setki milionów by prywatnej spółce wybudować stadion? Niech Extraklasa i Pogoń sami inwestują.
Zapobiegać
2016-03-23 13:32:52
Przecież policja ma obowiązek zapobiegać różnym aktom agresji, więc gdyby doszło do zamieszek, a nie można było ich wykluczyć, też padłoby pytanie: dlaczego tak dużo policji?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA