wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Tenis. Uwaga na deblistów

Tenis. Uwaga na deblistów

Tenis. Uwaga na deblistów
Data publikacji: 2017-09-11 15:51
Wywietleń: 747 291769

Artem Smirnov (Ukraina), Robin Stanek (Czechy), Guillermo Duran (Argentyna) i Maxime Tabatruong (Francja), to są zawodnicy, którzy pomyślnie przeszli przez kwalifikacje tenisowego turnieju Pekao Szczecin Open i wystąpią w turnieju głównym.

Ten pierwszy to postać znakomicie znana szczecińskiej publiczności. Dwa lata temu też przebijał się z eliminacji do turnieju głównego i szło ma na tyle dobrze, że dotarł aż do finału. Nie spowodowało to nagłego zwrotu w karierze 29-letniego dziś zawodnika, wciąż jest to gracz z dość odległych miejsc w tenisowym rankingu.

Najwyżej był nieco ponad rok temu. Wtedy plasował się na 226 miejscu, wziął nawet udział w eliminacjach Rolanda Garrosa i Wimbledonu. Za każdym razem przegrywał w pierwszej rundzie. To były jedyne jego tenisowe próby w turniejach wielkoszlemowych nie licząc oczywiście turniejów juniorskich.

W tych zaistniał tylko raz. W roku 2006 w juniorskim US Open dotarł do ćwierćfinału, o jeden szczebel wyżej, niż grający podczas tego samego turnieju Marcin Gawron. Dziś obaj tenisiści są w turnieju głównym Pekao Szczecin Open, ale Polak dzięki dzikiej karcie, a Smirnov dzięki udanym kwalifikacjom.

W turnieju głównym zobaczymy rówieśnika Smirnova – Guillermo Durana. Argentyńczyk przynajmniej od dwóch lat świetnie radzi sobie głównie w turniejach deblowych. Również do Szczecina przyjechał raczej z myślą o wygraniu turnieju w grze podwójnej.

Kwalifikacje gry pojedynczej potraktował treningowo i okazało się, że znalazł się w turnieju głównym. W deblu wystartuje w parze z 37-letnim jeszcze bardziej utytułowanym Hiszpanem Davidem Marrero, kóry też startowal w kwalifikacjach gry pojedynczej, ale bez sukcesów.

Duran, to ubiegłoroczny olimpijczyk z Rio de Janeiro, który w ciągu dwóch ostatnich lat wygrał cztery turnieje ATP. Żadnego jednak grając w parze z Marrero, który w swojej bogatej karierze deblisty ma już na koncie aż 13 wygranych turniejów i udział w turnieju Masters. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Tenis. Uwaga na deblistów

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy