Środa 28 września 2022r. 
REKLAMA

Tenis stołowy. Turniej Rady Osiedla [GALERIA]

Data publikacji: 2022-08-17 17:11
Ostatnia aktualizacja: 2022-08-18 23:21
Tenis stołowy. Turniej Rady Osiedla
 

13. sierpnia w sobotę, odbył się Turniej Tenisa Stołowego zorganizowany przez Radę Osiedla Arkońskie - Niemierzyn. Zawody rozgrywane były przy betonowych stołach i na otwartej przestrzeni. Najlepszy okazał się Maciej Stadnik, drugi był Łukasz Petrykowski, a trzecie miejsce zajął Maciej Widuliński. Turniej zorganizowali: Marcin Jurkiewicz sędzia główny i Tomasz Myśliwiec, pomysłodawca.

- Wielki sukces zawodnika Griffin's Spin, który w całych zawodach stracił tylko jednego seta. Bardzo fajna inicjatywa i miła atmosfera. Duża praca radnych osiedla i miasta oraz chęć propagowania otwartych turniejów na terenie całego miasta - wypowiedział się o zawodach Rafał Buczek, grający trener klubu Top-Spin Szczecin.

###

3. września w Policach, odbędzie się Turniej Tenisa Stołowego pt. "Bez Spiny", organizowany przez firmę TP Myśliwiec. Zawody odbędą się przy ulicy Siedleckiej 2B, a start zaplanowano na godz. 10. Wpisowe wynosi 50 zł. Najlepsza trójka zawodników otrzyma nagrody pieniężne w wysokości: 1000, 500 i 300 zł.

###

Prezes ZPZTS Marek Kibała, zaprasza wszystkich przedstawicieli klubów i zawodników na zakończenie sezonu 2021/2022 i rozpoczęcie nowego 2022/2023, które odbędzie się 20. sierpnia w sobotę o godz. 12.00 w Wierzbięcinie.

Podczas spotkania poruszone będą następujące tematy: Podsumowanie sezonu 2021/2022, ogłoszenie wyników współzawodnictwa klubowego za sezon 2021/2022, wręczenie pucharów dla klubów III i IV ligi, które uzyskały awans, wręczenie pucharów dla klubów za współzawodnictwo klubowe, w SSM i za Wojewódzką Olimpiadę Młodzieży, omówienie systemu rozgrywek w III, IV i V lidze, omówienie regulaminu rozgrywek, kalendarz sportowy na sezon 2022/2023, rozstrzygnięcia konkursu ofert na organizację WTK i terminarz rozgrywek ligowych.

- Obecnie Związek pracuje nad nową stroną internetową. Poprawi się również kalendarz imprez oraz nastąpi zmiana szaty graficznej strony, adresu i wszystkich innych technicznych tematów z tym związanych - zdradza R. Buczek.

###

Na ćwierćfinale zakończyli swój start w Mistrzostwach Europy w grze mieszanej Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn. Druga z naszych par - Jakub Dyjas i Natalia Bajor, która wystąpiła w turnieju gry mieszanej, odpadła w 1/8 finału.

W pierwszej rundzie turnieju głównego gry pojedynczej w Monachium wystartuje ostatecznie sześcioro reprezentantów Polski. Oprócz Samuela Kulczyckiego będą to Katarzyna Węgrzyn, Natalia Partyka, Miłosz Redzimski, Jakub Dyjas i Natalia Bajor. Anna Węgrzyn w decydującym spotkaniu przegrała z Özge Yilmaz z Turcji 1:3 (11:3, 8:11, 9:11, 8:11).

Jakub Dyjas i Cedric Nuytinck (Belgia) od zwycięstwa rozpoczęli udział w trwających w Monachium Mistrzostwach Europy w grze podwójnej. Polsko-belgijski duet w pierwszej rundzie turnieju głównego pokonał chorwacki debel Filip Zeljko/Frane Kojic 3:1.

Oprócz Dyjasa i Nuytincka do 1/8 finału awansowali również Maciej Kubik i Samuel Kulczycki, Miłosz Redzimski grający wspólnie z Mołdawianinem Vladislavem Ursu oraz Natalia Partyka i Natalia Bajor.

Warto wspomnieć, że w gronie 32 sędziów w Mistrzostwach Europy w Monachium, Polska ma swojego przedstawiciela, a jest nim Marcin Fidala, niedawno wybrany przewodniczący Kolegium Sędziów Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

- Poziom Mistrzostw oceniam na bardzo wysoki. Jest potężna walka. Czasami o zwycięstwie decyduje dyspozycja w danej chwili meczowej - ocenia Mistrzostwa Europy w Monachium R. Buczek.

###

Za nami IX wakacyjny turniej FETS. W minioną niedzielę 14. sierpnia, zwyciężył Paweł Reichelt, drugi był Andrzej Zieliński, a trzecie miejsce zajął Jacek Aszyjczyk. Zawody rozegrano w grupach A i B. Rozgrywki odbywają się w każdą niedzielę, w Szczecinie - przy ulicy Łukasińskiego 110 (Fabryka Energii).

- Długi weekend oraz wypadki losowe zrobiły swoje i na turniej przybyło tylko 20-stu zawodników. Od przyszłego tygodnia będę chciał poprowadzić konsultację dla zawodników z turnieju FETS, którzy chcieliby się podszkolić, jeżeli chodzi o techniczne aspekty gry. Zajęcia byłyby dwa razy w tygodniu po 1.5 h, zaś najbliższy niedzielny turniej rozegrany zostanie już w ramach nowego cyklu, który składa się z 10-ciu turniejów i każdy będzie punktowany. Osoba, która wygra najbliższe zawody, otrzyma od nas darmową wejściówkę na turniej pod nazwą "Bez Spiny", który odbędzie się na początku września w Policach - zakończył R. Buczek.

Na niedzielny, amatorski turniej tenisa stołowego można się zapisać przez stronę: www.czasnarozrywke.pl. (Tenis stołowy - zachodniopomorskie).
Zapisy trwają do soboty, do godziny 19.00.

PR

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Janek
2022-08-19 12:09:58
Wspólnota też jest twoja ,ha ha ha
PogoDziarz
2022-08-19 09:34:37
Bravo Panie Nurkiewicz ! Kontynuowany na osiedlach w mieście , w kraju i na całym globie…chcemy Mistrzostw Świata na betonowych stołach!
Nurkiewicz
2022-08-18 15:18:26
Brawo dla Rady Osiedla za inicjatywę. Trzeba promować sport w każdej postaci. Miejmy nadzieję, że turniej będzie kontynuowany w kolejnych latach.
PogoNiarz
2022-08-18 10:30:20
Zorganizuj jakiś turniej , poświęć inicjatywę czas i pieniądze i zorganizuj coś dla ludzi -wtedy będziecie mieli prawo zabierać głos -malkontenci! W tle do zdjęć mieli w photoshopie wkleić Alpy-nie, wiec transparentnie widać nazwy organizatorów ! Fajna impreza -widziałem !
ms
2022-08-18 00:29:59
A na pierwszym planie Radna w trakcie pracy na rzecz mieszkańców . Masakra ;)
mdm
2022-08-17 18:33:20
W tle darmowa reklama p. Myśliwiec, radnej miejskiej i tejże rady osiedla. Skandal.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA