Tenis stołowy. STS Dębno z pierwszym zwycięstwem [GALERIA]

Data publikacji: 17 stycznia 2024 r. 21:53
Ostatnia aktualizacja: 18 stycznia 2024 r. 13:51
Tenis stołowy. STS Dębno z pierwszym zwycięstwem

13 stycznia rozegrano 8. kolejkę II ligi mężczyzn gr. północnej. STS Dębno pokonał Championa Police aż 9:1, a KTS Koszalinianin Koszalin wygrał z Visonexem Wierzbięcin 7:3. W drużynie z Polic nie wystąpił Jacek Łukasiewicz, a jedyny punkt dla gości wywalczył Adam Kukkuk. W drugim spotkaniu młoda i perspektywiczna drużyna z Koszalina okazała się lepsza od Visonexu, mając w zespole regularnie trenujących Konrada Pyrę i Cypriana Marczaka. Marczak nieznacznie przegrał z Bartoszem Jemilianowiczem (2:3), czołowym zawodnikiem II ligi, a na drugim stole komplet punktów zdobyli bracia Pyra - Konrad i Kacper (po 2.5).

###

W dniach 13-14 stycznia rozegrano w Ostródzie, V Grand Prix Polski Weteranów. W kategorii mężczyzn w wieku 70-74 lat, trzecie miejsce zajął Janusz Żukowski (Szczecin). Turniej wygrał Michał Wolny (Ruda Śląska), który pokonał w półfinale Żukowskiego 3:0. W minionym roku Wolny często odwiedzał Szczecin i uczestniczył m.in. w amatorskich turniejach FETS.

###

14 stycznia rozegrano ósmy, zimowy turniej FETS w amatorskim tenisie stołowym, a w rozgrywkach udział wzięło 42 zawodników, w tym dzieci, kobiety i osoby niepełnosprawne. Zawody rozegrano w pięciu grupach A, B, C, D i E.

A: 1. Andrzej Mozol, 2. Krzysztof Wasielewski, 3. Michał Kurek.
B: 1. Paweł Sak, 2. Paweł Reichelt, 3. Jacek But.
C: 1. Sławomir Chodorowski, 2. Adrian Zawiślak, 3. Krzysztof Szymański.
D: 1. Daniel Kogut, 2. Piotr Sterna, 3. Jacek Kuźmicz.
E: 1. Przemysław Rutkowski, 2. Lilianna Kozłowska, 3. Piotr Smalec.

Ranking po 8 turniejach:

1. Andrzej Mozol, 2. Michał Szymański, 3. Paweł Lipiński, 4. Norbert Wetklo, 5. Rafał Gustołek, 6. Krzysztof Wasielewski.

Spotkania odbywają się w każdą niedzielę w Fabryce Energii przy ulicy Łukasińskiego 110. Najbliższy turniej odbędzie się 21 stycznia. Start zawodów o godz. 10. ©℗ (PR)