Tenis stołowy. III WTK w Międzyzdrojach [GALERIA]

Data publikacji: 11 stycznia 2024 r. 13:41
Ostatnia aktualizacja: 11 stycznia 2024 r. 13:49
Tenis stołowy. III WTK w Międzyzdrojach

7 stycznia odbył się w Międzyzdrojach - III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Seniorek i Seniorów, w którym wystartowało 47 zawodników, a zawody rozegrano systemem do "dwóch przegranych".

Wśród seniorek zwyciężyła Karin Kmiecik (Griffin's Spin Szczecin), druga była Judyta Chodyniecka (Zalew Stepnica), a trzecia Julia Zornig (STS Dębno). W seniorach najlepszy był Tomasz Tabor, I-ligowy zawodnik Darz Boru Karnieszewice, który w finale pokonał Bartosza Jemilianowicza (Visonex LUKS TOP Wierzbiecin), a trzecie miejsce zajął Artur Lemieszka (Griffin's Spin Szczecin).

- Tego dnia byłem bardzo dobrze dysponowany, a moje serwisy i odbiór stanowiły klucz do zwycięstwa. Najwięcej problemów miałem z Bartoszem Jemilianowiczem, który nie pozwalał mi prowadzić otwartej gry i sam próbował przejąć inicjatywę - powiedział po zwycięstwie Tomasz Tabor.

Seniorki:

1. Karin Kmiecik (Griffin's Spin Szczecin)
2. Judyta Chodyniecka (Zalew Stepnica)
3. Julia Zornig (STS Dębno)

Seniorzy:

1. Tomasz Tabor (Darz Bór Karnieszewice)
2. Bartosz Jemilianowicz (Visonex LUKS TOP Wierzbięcin)
3. Artur Lemieszka (Griffin's Spin Szczecin)

Zwycięzcy kwalifikacji wystąpią na III Grand Prix Polski Seniorów, które w dniach 26-28 stycznia odbędzie się w Zielonej Górze.

###

6 stycznia rozegrano w Policach, Polsko-Niemiecki Zimowy Turniej Tenisa Stołowego. Na zawody przyjechali zawodnicy ze Szczecina, Gorzowa, Świnoujścia, Międzyzdrojów, Stargardu, Reska, Dębna, Białogardu i niemieckiego Anklam, a przed startem rozgrywek każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę. Turniej podzielono na 5 kategorii, które rozegrano systemem grupowo-pucharowym, a w rywalizacji udział wzięło 107 zawodników. Projekt dofinansowany został ze środków Unii Europejskiej oraz rezerwy celowej budżetu państwa.

###

7 stycznia rozegrano siódmy, zimowy turniej FETS w amatorskim tenisie stołowym, a w rozgrywkach udział wzięło 32 zawodników, w tym dzieci, kobiety i osoby niepełnosprawne. Zawody rozegrano w trzech grupach A (10), B (11) i C (11). W finale A zwyciężył Michał Szymański, drugi był Andrzej Mozol, a trzeci Paweł Reichelt. W finale B najlepszy był Lesław Gałkowski, drugi Wojciech Dzięgielewski, a trzeci Sławomir Chodorowski. Finał C wygrał Marcel Ławik, drugi był Krzysztof Skwark, a trzeci Piotr Sterna. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę w Fabryce Energii przy ulicy Łukasińskiego 110. Najbliższy turniej odbędzie się już 14 stycznia. Start o godz. 10 ©℗ (PR)