Tenis stołowy. Grand Prix Polski Młodzików w Zielonej Górze [GALERIA]

Data publikacji: 28 września 2022 r. 21:57
Ostatnia aktualizacja: 28 września 2022 r. 23:57
Tenis stołowy. Grand Prix Polski Młodzików w Zielonej Górze

W dniach 23-25 września 2022 r. odbyło się w Zielonej Górze, 1. Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym. Wśród młodziczek Darina Pavelko (Chrobry Międzyzdroje) zajęła miejsce 49-56, a Judyta Chodyniecka (Zalew Stepnica) 41-48. Wśród młodzików Antoni Stańczyk (KTS Kołobrzeg) był na pozycji 57-64, a Jakub Zornig (STS Dębno) i Karol Sukurenko (KTS Kołobrzeg) ukończyli zawody na miejscach 17-24.

- Zornig przegrał z Janem Mrugałą, który zajął drugie miejsce w turnieju, a Sukurenko po zaciętym meczu uległ Ignacemu Sławińskiemu 2:3. Poziom zawodów był bardzo wyrównany. W przyszłości liczymy na większe sukcesy naszych zawodników - opisał GPP w Zielonej Górze Rafał Buczek, grający trener klubu Top-Spin Szczecin.

###

W dniach 23-25 września 2022 w Białymstoku, odbyło się 1. Grand Prix Polski Seniorów w tenisie stołowym. Wśród naszych reprezentantów Bartosz Jemilianowicz (Visonex Top Wierzbięcin) zajął miejsce 29-32.

- Bartek zagrał na miarę swoich możliwości i naszego województwa. Trafił na mocną grupę, gdzie nie było słabych zawodników. Brawa za reprezentowanie naszego regionu. Nieoczekiwana była również czołowa czwórka zawodników, która stanęła na podium, a zawody wygrał Tomasz Kotowski z Energa KTS Toruń. Mogło dziwić, że w tak silnym
gronie wygrał Kotowski, ale bardziej to, że odpadł Robert Floras, rozstawiony z numerem pierwszym. Drugi był Daniel Bąk, który wydawałoby się iż największe sukcesy ma za sobą i Antoni Witkowski - solidny zawodnik, ale nie wiem czy na miano trzeciego miejsca. Wśród pań zwyciężyła Katarzyna Węgrzyn z AZS UE Wrocław, a w 1/8 niespodziewanie odpadła rozstawiona z numerem drugim - Anna Węgrzyn, ulegając Katarzynie Ślifirczyk 1:4 - opisał zawody w stolicy Podlasia R. Buczek.

###

W niedzielę 25. września rozegrano przy ulicy Zawadzkiego, otwarty turniej tenisa stołowego, w którym udział wzięło 22 zawodników. Zawody wygrał Krzysztof Rusiecki, drugi był Jarosław Bęćkowski, a trzeci Dariusz Poźniak. Turnieje trwają w jednym cyklu od września do kwietnia, a na koniec rozgrywek rozdawane są nagrody. Ranking prowadzony jest w 4 kategoriach wiekowych - do 50 lat, 50-65, 65-80 i 80+.

###

Za nami VI turniej FETS sezonu 2022/2023. W minioną niedzielę 25. września zwyciężył Paweł Reichelt, drugi był Stanislav Hlobil, a trzecie miejsce zajął Krzysztof Wasielewski. Rozgrywki odbywają się w każdą niedzielę, w Szczecinie - przy ulicy Łukasińskiego 110 (Fabryka Energii).

- Na turniej przybyło 27 zawodników. Zawody rozegrano w trzech grupach po 9 osób. Poziom turnieju cały czas rośnie. W finale B zwyciężył Bartosz Gałamaga, a w finale C Dominik Szmyt - zakończył R. Buczek.

Na niedzielny, amatorski turniej tenisa stołowego można się zapisać przez stronę: www.czasnarozrywke.pl. (Tenis stołowy - zachodniopomorskie).

Zapisy trwają do soboty, do godziny 19.00.