Tenis stołowy. Darz Bór Karnieszewice zagra w barażach [GALERIA]

Data publikacji: 10 maja 2022 r. 15:21
Ostatnia aktualizacja: 12 maja 2022 r. 13:40
Tenis stołowy. Darz Bór Karnieszewice zagra w barażach

4 maja w I lidze mężczyzn grupy północnej, Darz Bór Karnieszewice rozegrał spotkanie z drugim zespołem Dekorglass-u Działdowo II i wygrał 10:0, zaś w niedzielę 8 maja, miał się odbyć mecz z zespołem Kamix ATS Małe Trójmiasto Rumia. Mecz zweryfikowany został jako walkower 10:0 dla gospodarzy. Tym samym Darz Bór Karnieszewice zajął drugie miejsce w lidze północnej i w barażach o Superligę zagra z drużyną UKS Villa Verde Olesno (zwycięzca I ligi grupy południowej).

- Zespół z Rumii ma już pewne utrzymanie i nie stawił się na meczu. Niefajny numer, poniżej krytyki. Mówimy tutaj o przedsionku Superligi tenisa stołowego. Niesmak pozostał, szczególnie w szeregach gospodarzy, którzy na pewno byli zaskoczeni tą sytuacją - ocenił zdarzenie Rafał Buczek, grający trener Top-Spinu Szczecin.

###

W meczu I ligi kobiet grupy północnej, który rozegrany został w sobotę 7 maja, Chrobry Międzyzdroje wygrał z zespołem MRKS Gdańsk 8:2 i nadal jest na pierwszym miejscu w tabeli. Mecz odbył się w Gdańsku, gdyż hala w Międzyzdrojach była niedostępna.

- Wynik nie jest zaskoczeniem. Zawodniczki Chrobrego będące w formie, powinny poradzić sobie z tym rywalem i tak się stało. Swoje pojedynki przegrała tylko Ewa Kołodziej. Dziewczynom do rozegrania pozostało już tylko jedno spotkanie - opisał sobotni mecz R. Buczek.

###

8 maja odbyły się w Stepnicy Indywidualne Mistrzostwa Województwa Młodzików. Wśród młodzików zawody wygrał Cyprian Marczak (KTS Koszalinianin Koszalin), drugi był Karol Sukurenko (KTS Kołobrzeg), a trzeci Jakub Zornig (STS Dębno). Wśród młodziczek najlepsza była Zuzanna Kmiecik (Griffin's Spin), druga była Hanna Gastół (Czarni Pieszcz), a na trzecim miejscu zawody ukończyła Maria Pieniążek (Czarni Pieszcz). W grze podwójnej wygrała para Cyprian Marczak i Adam Kunowski, zaś wśród młodziczek Zuzanna Kmiecik i Martyna Falkowska.

###

W dniach 5-8 maja odbyły się w Białymstoku Mistrzostwa Polski Kadetów. Konrad Pyra (Visonex Top Wierzbięcin) ukończył zawody na miejscu 25-32, zaś Nikodem Czarnof (Zalew Stepnica) i Patryk Stanisławczyk (Griffin's Spin) zajęli miejsca 49-64. Wśród kadetek Magda Idzik i Maja Łukowska (Chrobry Międzyzdroje) ukończyły zawody na pozycjach 49-64. W grze podwójnej Nikodem Czarnof (Zalew Stepnica) i Patryk Stanisławczyk (Griffin's Spin) zajęli miejsce 17-32, a Konrad Pyra w parze z Michałem Kaźmierczakiem (KS Polonia Śmigiel) ukończyli zawody na pozycji 5-8. Wśród kadetek w grze podwójnej Magda Idzik i Maja Łukowska zajęły miejsce 17-32. W grze mieszanej Konrad Pyra z Magdą Idzik ukończyli zmagania na miejscu 17-32.

###

W dniach 7-8 maja odbyło się w Międzyzdrojach 9. Grand Prix Polski Weteranów, którego organizatorem po raz kolejny był klub Griffin's Spin Szczecin. W zawodach uczestniczyło ponad 180 uczestników z całej Polski. Wśród kobiet w kategorii wiekowej 50-59 lat, Iwona Rosik (Szczecin) zajęła miejsce 3-4, a w kategorii 65-74 lat Halina Kiersznicka również ukończyła zawody na pozycji 3-4. Wśród panów w kategorii wiekowej 40-49 lat, Tomasz Bednarski (Szczecin) zajął miejsce 23-26. W kategorii wiekowej 50-59 lat Artur Sawoch (Gorzów Wielkopolski), grający zawodnik STS Dębno zajął miejsce 5-6, a rozstawiony był z numerem pierwszym. W tej kategorii startowała największa liczba uczestników. W kategorii wiekowej 60-64 lat Robert Wymiatał (Police) zajął miejsce 5-6, zaś w przedziale wiekowym 65-69 lat Władysław Zbylut (Koszalin) i Janusz Żukowski (Szczecin) zajęli miejsca 9-12.

###

7 maja w Bierzwniku odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski Żaczek i Żaków. Wśród żaków awans uzyskali: Kryspin Szymanowski (Iskra łasko), który zajął pierwsze miejsce, a tuż za nim uplasował się Stanisław Cydzik (SALOS Szczecin). Awans do Mistrzostw Polski miał już zapewniony Szymon Koper (SALOS Szczecin). Wśród żaczek najlepsza była Lena Wawreńczuk (Perła Połczyn-Zdrój), a na drugim miejscu zawody ukończyła Dagmara Tutak (Chrobry Międzyzdroje). Zofia Kochanek (Chrobry Międzyzdroje) miała zapewniony udział w Mistrzostwach Polski bez eliminacji.

- Trenerzy z Tenigi Szczecin przywieźli na turniej 15-stu wytrenowanych dzieciaków, w tym 13 chłopców i 2 dziewczynki, którzy czynią postęp z dnia na dzień. Świetna praca i determinacja - zaznaczył R. Buczek.

###

Za nami piąty, amatorski turniej w Fabryce Energii, który kontynuuje trzeci cykl rozgrywek. W miniony weekend zwyciężył Krzysztof Rusiecki, drugi był  Rafał Stasiak, a na trzecim miejscu uplasował się Jarosław Bęćkowski. Rozgrywki odbywają się w każdą niedzielę, w Szczecinie - przy ulicy Łukasińskiego 110.

- W turnieju wystartowało 43 zawodników i jest to kolejny rekord frekwencji. Po raz drugi zastosowaliśmy system brazylijski i uważam, że jest to najuczciwsza forma turnieju. Cały czas chcemy promować sport, ruch i aktywność fizyczną. Liczę, że niebawem osiągniemy liczbę 60-ciu zawodników. Sklasyfikowanych mamy już 173 graczy, a poziom rozgrywek wciąż się podnosi - zakończył R. Buczek.