poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Tenis. Przetarg na halę tenisową

Tenis. Przetarg na halę tenisową

Tenis. Przetarg na halę tenisową
Data publikacji: 2016-08-22 14:03
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-22 17:02
Wywietleń: 1202 149387

HALA z kortami tenisowymi przy al. Wojska Polskiego (wartość inwestycji 8,5 mln zł) miała być zgodnie z założeniami oddana do użytku 26 lipca tego roku, ale tak się nie stało, a dopiero w poniedziałek Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji i Rehabilitacji ogłosił przetarg na dokończenie budowy.

Prace budowlane rozpoczęte na początku roku zostały przerwane w połowie maja, bo wykonawca firma KBUD z Prusic zeszła z placu budowy. Inwestor, czyli MOSRiR, nie był zadowolony z postępu prac i coraz większych opóźnień, więc też przymierzał się do wypowiedzenia umowy. Cały czas prowadzone są rozmowy pomiędzy MOSRiR-em i KBUD-em na temat warunków rozstania i nie można wykluczyć sądowego epilogu sprawy.

Aby dokończyć budowę hali trzeba było znaleźć nowego wykonawcę. Tym razem jednak budowę podzielono na 2 etapy. Pierwszy, mający być zakończony przed wrześniowym turniejem tenisowym Pekao Szczecin Open, obejmuje udrożnienie ciągów komunikacyjnych i utwardzenie dróg, budowę ogrodzenia z bramami i oświetlenie obiektu.

Przetarg na I etap wygrała firma Elbud i prace są właśnie w toku. Ciekawostką jest fakt, że do przetargu zgłosiła się także firma KBUD, ale wykluczono ją z powodów formalnych.

II etap inwestycji ma ruszyć po zakończeniu turnieju Pekao Szczecin Open i rozpocząć nie wcześniej niż 1 października. Do zadań zwycięzcy przetargu będzie należeć m.in.: wybudowanie hali tenisowej 3-kortowej o nawierzchni akrylowej, dokonanie niezbędnych prac rozbiórkowych, wykonanie nowego uzbrojenia podziemnego oraz zagospodarowanie terenu poprzez wykonanie chodników i trawników, nasadzenia zieleni oraz elementów małej architektury (koszy na śmieci i ławek).

Jednym z warunków przystąpienia do przetargu jest wykazanie posiadania środków finansowych lub zdolności kredytowej w wysokości nie niższej niż 1 mln zł. Kryterium oceny podlegać będzie cena, termin realizacji, gwarancje i rękojmia.

Szczegóły dotyczące przetargu znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej MOSRiR-u w Szczecinie (www.mosrir.szczecin.pl). ©℗ (mij)

Prace przy budowie hali tenisowej rozpoczęła firma KBUD, a wkrótce powinno się okazać, kto je dokończy...

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Komentarze

pimpek11
Pokazcie mi jakis projekt wykonywany w Szczecinie , ktory bylby skonczony w terminie , w kosztach i bez bubli , a potem miesiace jak nie lata poprawki!!!Czyzby wladze Szczecina z prezydentem na czele to ludzie nie doluczeni i pozbawieni jaj w zarzadzaniu takimi inwestycjami???
2016-08-22 16:31:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy