Piątek, 03 maja 2024 r.

Tenis. Maciocha z brązowym medalem MŚ

Data publikacji: 26 sierpnia 2018 r. 18:40
Ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia 2018 r. 07:53

Szczeciński tenisista Ireneusz Maciocha wywalczył brązowy medal mistrzostw świata w tenisie oldbojów. Szczecinianin grając w parze deblowej z Frankiem Etzoldem z Izraela dotarł do półfinału turnieju gry podwójnej.

Wcześniej polsko- izraelska para pokonała w ćwierćfinale po niesłychanie zaciętym meczu Australijczyków- Bruce Fergussona i Chrisa Armsa 1/6; 6/3; 10/8. W walce o finał stoczyła wyrównany mecz z parą szwedzko- amerykańską Anders Jarryd/ Thomas Coulton, przegrywając 5/7 2/6.

Anders Jarryd w latach 80-tych był najlepszym na świecie deblistą, w 1990 roku nr 1 w rankingu ATP, zwycięzcą 8 turniejów Wielkiego Szlema w grze podwójnej, 2 razy Pucharu Davisa w drużynie Szwecji. Sukcesy odnosił grając w parze m.in. ze Stefanem Edbergiem.

Para Jarryd/ Coulton wygrała tegoroczne mistrzostwo świata Seniorów w Ulm a Jarryd został również mistrzem Świata w singlu.

Sukces w mistrzostwach świata pozwoli Ireneuszowi Maciocha na awans na 4 miejsce światowej listy ITF w deblu i może być uznany za potwierdzenie dobrego poziomu szczecińskiego deblowego tenisa. (par)