niedziela, 24 marca 2019.
Strona główna > Sport > Tenis. Świetne wyniki młodych szczecinian

Tenis. Świetne wyniki młodych szczecinian

Tenis. Świetne wyniki młodych szczecinian
Data publikacji: 2018-07-16 15:38
Wywietleń: 774 338775

W Bytomiu zakończyły się mistrzostwa Polski juniorów w tenisie ziemnym. Z bardzo dobrej strony pokazali sie zawodnicy SAT Szczecin. Piotr Galus, Patryk Kosiński, Krzysztof Wetoszka, Grzegorz Rudnicki.

Piotr Galus zdobył srebrny medal gry pojedynczej, po drodze pokonał m. in. Tomasza Dudka (Warszawa) 6:1 7:5, zawodnika notowanego w top 200 światowego rankingu juniorskiego. Piotrek uległ w finale rozstawionemu z numerem 1 Michałowi Mikule 3:6, 3:6 i choć nie obronił tytułu singlowego który zdobył na hali to złoty i srebrny medal mistrzostw Polski juniorów w grze pojedynczej trzeba traktować jako bardzo duże osiągnięcie.

Patryk Kosiński zajął 3 miejsce w grze pojedynczej, gdzie w walce o medal i bardzo zaciętym meczu wygrał ze swoim kolegą z klubu Krzysztofem Wetoszką 6:4, 7:6. W półfinale nie sprostał Michałowi Mikule, natomiast dla Patryka są to pierwsze indywidualne medale Mistrzostw Polski zarówno w grze pojedynczej i jak grze podwójnej (również brązowy medal), wiec jest to dla niego też bardzo duże osiągnięcie.

Jeśli chodzi o grę pojedynczą to Krzysiek Wetoszka dotarł do ćwierćfinału, natomiast Grzesiek Rudnicki przebrnął przez eliminacje i został pokonany w 2 rundzie po 3 godzinnym boju również przez partnera klubowego Krzysztofa Wetoszkę.

W grze podwójnej srebrne medale zdobyli Krzysztof Wetoszka i Piotr Galus, brązowy Patryk Kosiński. W grze mieszanej srebrny medal w parze z Martą Jaśkiewicz zdobył Piotr Galus.

Podopieczni trenera Mateusza Koniecznego przywieźli z mistrzostw Polski łącznie 6 medali co jest bardzo dużym osiągnięciem dla samych zawodników jak i pozytywnym bodźcem dla tej grupy do jeszcze cięższej pracy. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy