czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Tenis. Czterech Polaków z szansami na turniej główny

Tenis. Czterech Polaków z szansami na turniej główny

Tenis. Czterech Polaków z szansami na turniej główny
Data publikacji: 2017-09-09 21:46
Wywietleń: 721 291586

Trzech polskich tenisistów pokonało swoich rywali w pierwszej rundzie eliminacji do turnieju Pekao Szczecin Open. Najwięcej emocji przyniósł mecz Patryka Kosińskiego, który po dramatycznym meczu pokonał Krzysztofa Wetoszkę 5:7, 7:5, 7:6 (2).

Jako pierwszy z grających w sobotę w drugiej rundzie zameldował się Grzegorz Panfil. 29-letni tenisista oddał tylko gema Piotrowi Matuszewskiemu i pewnie wygrał 6:1, 6:0. Nieco dłużej ze swoim rywalem rozprawiał się Paweł Ciaś. Nasz zawodnik pokonał jednak Niemca George’a Von Massowa 6:2, 6:2 i także zapewnił sobie miejsce w kolejnej fazie turnieju eliminacyjnego.

W niedzielę, oprócz wspomnianej trójki, na kortach zobaczymy jeszcze jednego reprezentanta Polski, Macieja Rajskiego. Nasz zawodnik w kwalifikacjach został rozstawiony z numerem szóstym i w związku z liczbą zgłoszonych graczy w pierwszej rundzie otrzymał tak zwany „wolny los”.

W niedzielę tenisiści rywalizować będą na trzech kortach. Jako pierwszy z biało-czerwonych na placu gry pojawi się Patryk Kosiński. Rywalem naszego tenisisty będzie Francuz Constant Lestienne, półfinalista ubiegłorocznej edycji Pekao Szczecin Open. W tym samym czasie swoje spotkanie rozegra także Grzegorz Panfil, który zmierzy się z Ekwadorczykiem Ivanem Endarą. (par)

Plan gier na niedzielę:

Kort numer 1

11.00: Ivan Endara (Ekwador) – Grzegorz Panfil (Polska)

13.00: Marek Jaloviec (Czechy) – Andreas Siljostrom (Szwecja)

15.00: Aleksandr Bury (Białoruś) – Maciej Rajski (Polska)

Kort numer 2

11.00: Constant Lestienne (Francja) – Patryk Kosiński (Polska)

13.00: Maxime Chazal (Francja) – Guillermo Duran (Argentyna)

15.00: Ciaś (Polska) – Artem Smirnov (Ukraina)

Kort numer 6

11.00: Mark Mestres (Hiszpania) – Robin Stanek (Czechy)

13.00: David Marrero (Hiszpania) – Maxime Tabatruong (Francja)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy