poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Tenis. Znane nazwiska w eliminacjach

Tenis. Znane nazwiska w eliminacjach

Tenis. Znane nazwiska w eliminacjach
Data publikacji: 2017-09-09 08:40
Wywietleń: 790 291432

Osiem pojedynków zostanie rozegranych w sobotę podczas eliminacji do turnieju głównego Pekao Szczecin Open (początek sobotnich gier o g. 11). Zgłosiło się 24 zawodników, w tym 9 Polaków. Nie brakuje głośnych i znanych ze szczecińskiego turnieju nazwisk.

Jednym z nich jest 29-letni Artem Smirnow, który dwa lata temu również rozpoczął boje od kwalifikacji, a potem dotarł aż do finału. Smirnov to stały bywalec szczecińskiej imprezy, zawsze rozpoczynał nasz turniej od eliminacji, tak jest również tym razem.

Zawodnika z Ukrainy zobaczymy na korcie dopiero w niedzielę. W eliminacjach jest rozstawiony z numerem 2, w pierwszej rundzie ma wolny los – podobnie, jak wszyscy inni rozstawieni gracze. W meczu drugiej rundy zaplanowanym na niedzielę spotka się ze zwycięzcą meczu Ciaś (Polska) – von Massow (Niemcy).

Piotr Ciaś grał w turnieju głównym szczecińskiego challengera w ubiegłym roku, ale tylko dlatego, że otrzymał od organizatorów dzika kartę. Losowanie miał trudne, trafił na rutynowanego Alberta Montanesa, dla którego był to ostatni z wielu wcześniej rozegranych turniejów w Szczecinie.

Polak przed rokiem niespodziewanie stawił duży opór Hiszpanowi, ale ostatecznie przegrał po trzech wyrównanych setach. Jeżeli pokona w sobotnim meczu Niemca, to z zawodnikiem z Ukrainy też nie powinien być bez szans na wygraną.

Smirnov, to nie jedyny tegoroczny kwalifikant znany z występów w turnieju głównym szczecińskiego challengera. Rozstawiony z numerem 7 jest Constant Lestienne, który w ubiegłym roku dotarł aż do finału turnieju głównego.

Okazał się wtedy pogromcą rozstawionych Hiszpanów: Inigo Cervantesa i Alberto Montanesa, zatrzymał się dopiero na późniejszym triumfatorze – Alessandro Giannessim. Lestienne ma dość łatwą drabinkę w eliminacjach i jest zdecydowanym faworytem do uzyskania kwalifikacji do turnieju głównego.

Z zawodników znanych z występów w turnieju głównym zobaczymy też: Filipa Dawidienkę i Grzegorza Panfila. Ten ostatni to prawdziwy weteran szczecińskiego turnieju. Swój największy sukces w naszym challengerze odniósł cztery lata temu. Wtedy również do turnieju głównego przebijał się z eliminacji, a w turnieju głównym dotarł do ćwierćfinału, w którym był bardzo blisko sprawienia kolejnej niespodzianki.

Przegrał po trzech wyrównanych meczach z rozstawionym wówczas z numerem 5 Diego Schwartzmanem z Argentyny – tym samym, który okazał się rewelacją kończącego się właśnie wielkoszlemowego US Open, w którym pokonał rozstawionego z numerem 5 Marina Cilica, rozstawionego z numerem 16 Lucasa Puille i dotarł aż do ćwierćfinału.

Panfil w pierwszym meczu eliminacji zagra o g. 11 na korcie numer 1 z Piotrem Matuszewskim. (par)

Plan gier na sobotę:

Kort numer 1

11.00: Grzegorz Panfil (Polska) – Piotr Matuszewski (Polska)

12.30: Rafał Teurer (Polska, WC) – Andreas Siljostrom (Szwecja)

14.00: Kristian Lozan (Rosja) – David marrero (Hiszpania)

Kort numer 2

11.00: Patryk Kosiński (Polska, WC) – Krzysztof Wetoszka (Polska, WC)

12.30: Paweł Ciaś (Polska, WC) – George von Massow (Niemcy)

14.00: Piotr Grynkowski (Polska) – Guillerme Duran (Argentyna)

Kort numer 6

11.00: Marc Mesters (Hiszpania, WC) – Filip Dawidienko (Rosja)

12.30: Aleksandr Bury (Białoruś) – Filip Ambroży (Polska, WC)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

60-lecie SM Śródmieście
Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy