Czwartek 21 października 2021r. 
REKLAMA

Tenis. 5 września Narodowy Dzień Tenisa

Data publikacji: 2021-09-05 09:16
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-05 09:16
Tenis. 5 września Narodowy Dzień Tenisa
 

Czwarta edycja Narodowego Dnia Tenisa odbędzie się w niedzielę 5 września w czternastu polskich miastach. Na kortach przy al. Wojska Polskiego gospodarzem jednej z imprez będzie Szczeciński Klub Tenisowy.

- Zaczynaliśmy na Stadionie Narodowym w 2018 roku, wtedy było 50 kortów zbudowanych na murawie. Teraz Narodowy Dzień Tenisa odbędzie się w czternastu lokalizacjach. W tym samym dniu w tenisa grać będzie tysiące dzieci - mówił na konferencji prasowej w Warszawie prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński.

W programie Narodowego Dnia Tenisa w każdym mieście znajdą się turnieje dla najmłodszych i mecze pokazowe z udziałem najlepszych polskich zawodniczek i zawodników z LOTOS PZT Team, legend polskiego tenisa, gwiazd sportu i artystów. Znajdzie się też przestrzeń do integracji w sporcie jaką dadzą zajęcia tenisowe dla osób z zespołem Downa, tenis na wózkach czy mecze pokazowe osób z dysfunkcją wzroku.

Podczas Narodowego Dnia Tenisa zostaną przeprowadzone największe drużynowe rozgrywki do lat 10-ciu w Polsce. W Talentiadzie o awans z eliminacji do półfinału będą walczyć 6-osobowe drużyny mieszane z całej Polski. Organizatorów Narodowego Dnia Tenisa, czeka w tym roku rywalizacja o 10 tysięcy złotych na rozwój klubu. Nagrodę otrzyma ten organizator, który udokumentuje największą frekwencję na swojej imprezie.

(woj)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ