wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Strzelectwo. Srebrny Okoniewski

Strzelectwo. Srebrny Okoniewski

Strzelectwo. Srebrny Okoniewski
Data publikacji: 2016-05-04 20:50
Wywietleń: 707 132341

PRZEZ cztery dni, od niedzieli do środy, w szczecińskiej hali lekkoatletycznej przy ul. Litewskiej toczyły się zawody Pucharu Świata w strzelectwie osób niepełnosprawnych, a do reprezentacji Polski trener koordynator kadry narodowej Marek Marucha, powołał m. in. siedmioro zawodników Startu Szczecin - organizatora zawodów.

Niedziela okazała się szczęśliwa dla reprezentantów szczecińskiego Startu, bo drużyna w składzie: Waldemar Andruszkiewicz, Tadeusz Sondej i Tadeusz Burski, wywalczyła III miejsce.

Jeszcze szczęśliwsza okazała się środa, bo w jednej z najbardziej prestiżowych konkurencji Sławomir Okoniewski zajął II miejsce, bijąc przy okazji rekord życiowy. Szczecinianin ten tego samego dnia, ale w zespole z zawodnikami z innych miast, Szymonem Sowińskim i Kacprem Pierzyńskim, wywalczył też II lokatę drużynowo. 

- Sukces Sławomira Okoniewskiego jest tym cenniejszy jest, że ostatniego dnia, w którym wywalczył dwa drugie miejsca, zmagał się nie tylko z rywalami, ale także z chorobą - powiedział działacz szczecińskiego Startu Krzysztof Samociuk.

W 4-dniowych zawodach rywalizowało blisko 200 zawodników z 35 państw, a gdy odwiedziliśmy stadion przy Litewskiej, uderzyła nas specyficzna, przyjacielska atmosfera pucharowej rywalizacji.

Strzelania odbywały się przede wszystkim na końcu lekkoatletycznej bieżni pod trybunami, a przy stolikach na całej bieżni odbywały się przyjacielskie spotkania całych sportowych rodzin z różnych krajów, często z małymi dziećmi. Rozmawiano, żartowano, a także... grano w karty. Było to prawdziwe, sportowe święto! ©℗ (mij)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy