Środa, 17 lipca 2024 r.

Strzelectwo, Kolarstwo. Srebro mistrzostw Europy dla Startu Szczecin

Data publikacji: 21 sierpnia 2023 r. 21:23
Ostatnia aktualizacja: 22 sierpnia 2023 r. 11:37
Kacper Oskar Pierzyński wywalczył srebro, a do złota brakowało bardzo niewiele... Fot. KSI Start Szczecin

W Rotterdamie zakończyły się łączone, wielodyscyplinarne mistrzostwa Europy niepełnosprawnych, gdzie na kilku nowoczesnych arenach toczyła się walka o medale m.in. w strzelectwie i kolarstwie, a w obu tych dyscyplinach sukcesy odnieśli reprezentanci Klubu Sportowego Inwalidów Start Szczecin. Rywalizowano także w łucznictwie, badmintonie, bocci, judo, taekwon-do, tenisie, koszykówce i goalballu, czyli piłce nożnej dla niewidomych i niedowidzących.

Z medalem z zawodów strzeleckich wrócił Kacper Oskar Pierzyński reprezentujący szczeciński Start, który w konkurencji pistoletu pneumatycznego (60 strzałów) zdobył srebrny krążek. Do finału awansował z 6. wynikiem, a w wielkim finale spisywał się rewelacyjnie, od początku prowadząc w stawce i awansował do bezpośredniego starcia o złoto. Bój o mistrzostwo przegrał o zaledwie 0,3 punkta z Włochem Davide Franceschettim. W konkurencji karabinowej startowali koledzy klubowi szczecińskiego wicemistrza Europy, a Waldemar Andruszkiewicz zajął 16. miejsce, zaś Emilia Trześniowska wywalczyła 20. lokatę.

W rywalizacji kolarzy startował zawodnik Startu Szczecin Piotr Kacalski, który w jeździe indywidualnej na czas zajął 7. lokatę, a lepiej poradził sobie w wyścigu ze startu wspólnego, który rozegrał bardzo dobrze taktycznie i wpadł na metę jako piąty. (mij)