środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Squash przy dachu „Przełomów"

Squash przy dachu „Przełomów" [FILM]

Squash przy dachu „Przełomów"
Data publikacji: 2017-06-03 15:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-04 21:27
Wywietleń: 1635 266398

Z daleka na pl. Solidarności widać tylko czarną zadaszoną scenę z dość symboliczną trybuną, bo ledwie z czterema rzędami krzesełek. Przechodnie są przekonani, że to element aranżacji przygotowanej na przypadający w niedzielę - 4 czerwca - Dzień Wolności i Praw Obywatelskich. Tymczasem… w tak wyjątkowej scenerii, bo na tle filharmonii i Zamkiem Książąt Pomorskich w pejzażu, a przy dachu Centrum Dialogu „Przełomy" są rozgrywane Mistrzostwa Polski w squashu.

Szczecin jest gospodarzem nie lada sportowego wydarzenia, które potrwa aż do 10 czerwca. Mowa o jubileuszowych - 15. Mistrzostwach Polski w tej dyscyplinie. Uczestniczy w nich - już od piątku - ponad 200 zawodników: juniorów (podzieleni na kategorie wiekowe od 9-19 lat) oraz najlepszych seniorów w Polsce (32 panie i 64 mężczyzn).

Zasadnicze mecze rozpoczynają się codziennie o godz. 21. Co warto zobaczyć - bo przeszklony kort daje możliwość obserwowania pojedynków z każdej strony. Natomiast do czasu mistrzowskich rozgrywek przeszklona arena jest dostępna dla wszystkich chętnych. Kto chce spróbować swych sił - ten może skorzystać: darmo i codziennie od godz. 9. Sprzęt i instruktorzy czekają.

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

Film: Adrian BEDNARSKI

Szczecin do 10 czerwca będzie polską stolicą squasha.

RAMKA
Mistrzostwa seniorów zaczną się dopiero w przyszły czwartek (8 bm.). Większość spotkań zostanie rozegranych na zamkniętych kortach klubowych: Squash Zone oraz Bene Sport. Jednak finały zostaną rozegrane na świeżym powietrzu, czyli przy „Przełomach" - na pl. Solidarności: piątek i w sobotę (9-10 bm.) o godz. 21.30.

Squash przy dachu „Przełomów" Squash przy dachu „Przełomów" Squash przy dachu „Przełomów" Squash przy dachu „Przełomów"

Komentarze

sylvestr
Ale wpis ccp ...coś co przyciąga uwagę do tego miejsca jest dobrą promocją ,nawet gdy robią to byli ubecy podlizujący się komukolwiek ,niestety brak informacji o tym miejscu jest naprawdę karygodny ,pozdrawiam dobrych duchem
2017-06-03 19:25:56
Konieczna zmiana na dachu Przełomów.
Na dachu Przełomów to powinien palić się wielki znicz. Tam ginęli młodzi ludzie w 1970 roku. Zagospodarowanie tego terenu to wielki skandal. Dlaczego nie ma tam ( na stałe ) wielkich cyfr : 1970 i olbrzymich plansz ze zdjęciami z grudnia 1970 ??? Ludzie będący tam pierwszy są zdezorientowani. Jak można było spieprzyć tak ważne miejsce.
2017-06-03 18:36:11
cpp
Ofiary milicji, która strzelała na tym placu do demonstrantów są zbulwersowani, a nawet przewracają się w grobie. Kto na to pozwolił?
2017-06-03 16:09:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy