niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Najlepsi kurierzy w Szczecinie?

Najlepsi kurierzy w Szczecinie?

Najlepsi kurierzy w Szczecinie?
Data publikacji: 2016-12-08 18:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:13
Wywietleń: 861 182722

Grupa szczecińskich kurierów rowerowych będzie się starać, aby w stolicy Pomorza Zachodniego w 2018 roku zorganizowane zostały Mistrzostwa Europy Kurierów Rowerowych. 

ZAWODY kurierów rowerowych odbywają się co roku, w 2016 gospodarzem była Kopenhaga. W 2017 roku impreza odbędzie się w Wiedniu. Właśnie tam wybrane zostanie miasto, które rok później gościć będzie zawodników. - Jedynie kurierzy mogą głosować, planujemy pojechać silna grupą, aby przedstawić dobrze naszą kandydaturę i przekonać ludzi, że warto wybrać Szczecin - mówi Zuzanna Czerniak, jedna z osób zaangażowanych w kandydaturę Szczecina. 

Podczas mistrzostw kurierzy biorą udział w różnych konkurencjach. Jedną z nich jest main race, czyli wyścig główny, podczas którego uczestnicy konkurują w wykonywaniu codziennych zadań należących do gońców poruszających się jednośladami, czy tzw. alleycaty, czyli wyścigi rowerowe organizowane w warunkach miejskich. Wśród miast, które chcą się ubiegać o rolę gospodarza mistrzostw są m.in. Ateny. Co prawda szczecińskie środowisko kurierów nie jest liczne, ale jednym z argumentów przemawiającym za kandydaturą Szczecina ma być fakt, że w 2018 mistrzostwa świata kurierów odbędą się w Rydze. 

- Impreza w Szczecinie mogłaby być wstępem do zawodów na Łotwie, poza tym Szczecin dla wielu osób może być bardziej po drodze do Rygi niż Ateny - dodaje Z. Czerniak. W 2010 roku Szczecin był gospodarzem Mistrzostw Polski Kurierów Rowerowych. ©℗

(szymw) 

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu:  Kurierzy rowerowi z całej Europy zjadą do Szczecina?

 

Komentarze

Yesoo
Panie moderatorze.... czy moja poprzednia wypowiedź kogoś uraziła że nie została opublikowana? Napisałem tylko że tym pseudo kurierom za nagminne łamanie przepisów o ruchu drogowym powinno się nakopać do tyłka a do tego za każde przewinienie odpowiednio ukarać mandatem karnym.
2016-12-08 23:31:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy