Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Squash. 

Piotr Chomicki nie oddał seta

Data publikacji: 27 lutego 2024 r. 13:55
Ostatnia aktualizacja: 27 lutego 2024 r. 13:55
Squash. 

Piotr Chomicki nie oddał seta
Katarzyna Morzyc rozgrywała swojej mecze w Toyota SLS, a jej syn Beniamin w tym samym czasie z powodzeniem walczył w German Junior Open. Fot. SLS  

Blisko 80 zawodników rywalizowało w Mabo B Zone Club w Mierzynie w 11 kolejce Toyota Szczecińskiej Ligi Squasha. W ekstraklasie rozgrywanej tym razem systemem best of five, czyli do trzech wygranych setów, perfekcyjny występ zanotował Piotr Chomicki. Założyciel ligi i jej organizator wygrał wszystkie spotkania kończąc rywalizacją z bilansem setów15:0!

Piotr Chomicki śrubuje też rekord wygranych kolejek i ma ich na swoim koncie już 30. Na kolejnych miejscach rywalizację w najmocniejszej grupie ukończyli Arkadiusz Pańczyk i Marcin Wysocki.

W drugiej grupie również najlepiej radzili sobie najbardziej doświadczeni gracze – Łukasz Niedbała, Krzysztof Romański i Marcin Wójtowicz. Ciekawiej wyglądała sytuacja w grupie trzeciej, gdzie o podium do samego końca walczyło aż sześciu graczy. Ostatecznie konkurentów wyprzedził Mathias Eggert. Stały bywalec ligi przyjeżdżający na mecze z Neubrandenburga w najważniejszym meczu pokonał Grzegorza Etynkowskiego.  O trzecim miejscu w tej grupie zdecydowała „mała tabela” graczy z identycznym bilansem (5:3), w której Michał Kmiecik okazał się lepszy od Piotra Dąbrowskiego, Marcina Bucholca i Kacpra Krzywca.

Najwięcej działo się jednak w meczach grupy czwartej, która rozgrywała mecze jako ostatnia. Tutaj trzy zwycięstwa gwarantowały jedynie przedostatnie miejsce, a już dwa więcej zwycięstwo w całej grupie. Najkorzystniej sprawy potoczyły się dla Jacka Nicińskiego i Rafała Trawińskiego, którzy wywalczyli awans do wyższej grupy. Tomasz Krajewski miał wszystkie karty w swoich rękach, bo wysoko prowadził z Nicińskim w ostatnim meczu kolejki, jednak dał się wyprzedzić niezwykle ofiarnie grającemu rywalowi z JVP Steel Team.

W kolejnych grupach na podiach ukończyli: (G5) Dominik Szewczuk, Maciej Kryszko, Szymon Ładosz; (G6) Monika Pyszkowska, Rafał Stawiński, Marcin Kaleta; (G7) Maurycy Szajko, Łukasz Adamiszyn, Paweł Karaś; (G8) Marcin Piechnik, Mateusz Kwaśny, Kamil Nowocin; (G9) Wojciech Gałek, Tomasz Głoszewski, Filip Sejbuk. 


W tym samym czasie szczecińscy juniorzy rywalizowali w Hamburgu w dużym turnieju Europejskiej Federacji Squasha – German Junior Open. O podium walczyła Hanna Górecka (Squash Zone Academy), jednak po długim i dramatycznym meczu uległa rodaczce Antoninie Piotrowicz 11-13 12-10 11-4 12-14 13-11 i w kategorii dziewcząt do lat 13 sklasyfikowana została na czwartym miejscu. Na szóstych pozycjach zmagania w Hamburgu ukończyli: Tola Otrząsek (U17), Wiktoria Grodzka (U17) i Beniamin Morzyc (U13) - oboje z PGE Hugonacademy. (woj)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Top-Spin
2024-02-27 21:46:32
Brava dla PIOTRA CHOMICKIEGO!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA