Sobota, 01 kwietnia 2023 r. 
5 szczecin
REKLAMA

Squash. 17-latka na podium!

Data publikacji: 07 lutego 2023 r. 11:53
Ostatnia aktualizacja: 07 lutego 2023 r. 12:09
Squash. 17-latka na podium!
Tola Otrząsek w pojedynku z triumfatorem kolejki Jakubem Roguskim. Fot. SLS  

Intensywny i emocjonujący weekend mają za sobą szczecińscy squashyści. Dziewiąta kolejka Toyota Szczecińskiej Ligi Squasha cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników i organizatorzy musieli zamknąć listę zapisów przy setnym zgłoszeniu.

Wydarzeniem kolejki był powrót do rozgrywek 17-letniej Toli Otrząsek – aktualnej mistrzyni Polski juniorek i liderki rankingu PZSq w tej kategorii. Utalentowana zawodniczka ze Szczecina dopiero wróciła z prestiżowego turnieju Czech Junior Open, gdzie dotarła do półfinału.
Otrząsek, która aktualnie zajmuje 12 miejsce w juniorskim europejskim rankingu (ESF), rozkręcała się z meczu na mecz. Ostatecznie z bilansem siedmiu zwycięstw i trzech porażek ukończyła zmagania na podium.

– Mecze Toli oglądało się z przyjemnością, na pewno prezentuje znacznie szerszy wachlarz uderzeń, niż rok temu, kiedy grała tutaj po raz ostatni - przyznaje drugi w stawce Piotr Chomicki ze Squash Club.

Całą rundę wygrał jednak Jakub Roguski, który uzyskał taki sam bilans jak Chomicki (9/1), ale okazał się lepszy w bezpośredniej konfrontacji. W drugiej grupie zdecydowanie najlepiej radzili sobie Łukasz Niedbała i Michał Kmieć, dalej stawka była już tak wyrównana, że jedno zwycięstwo dzieliło miejsce czwarte od… ostatniego. W trzeciej grupie nie zawodził faworyt – Grzegorz Marcinkian, a jedno zwycięstwo mniej zapewniło awans z drugiej pozycji Łukaszowi Szymanowiczowi z Mrzeżyna.

Z kolejnych grup awans uzyskali: (G4) Remik Osowski, Maciej Sienkiewicz; (G5) Rafał Smaderek, Bartłomiej Nadolski; (G6) Miłosz Sokołowski, Artur Szamrej; (G7) Karol Sternal, Jarek Jańczuk; (G8) Krzysztof Sekutowicz, Sebastian Andrejec; (G9) Jakub Sikora, Paweł Patyk. Do ligi w tej kolejce dołączyło aż sześciu debiutantów, a organizatorzy planują już kolejne akcje promujące squasha i rozgrywki, by na koniec sezonu znów przekroczyć liczbę 200 uczestników. Następna runda Toyota SLS odbędzie się za dwa tygodnie w Squash Zone Club. Zapisy i informacje na www.bo5.pl/sls. (woj)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA