wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Sport > Sporty motorowodne. Brąz Zielińskiego

Sporty motorowodne. Brąz Zielińskiego

Sporty motorowodne. Brąz Zielińskiego
Data publikacji: 2017-06-11 16:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-11 16:38
Wywietleń: 717 268628

Marcin Zieliński, zawodnik Szczecińskiego Klubu Motorowodnego LOK, zdobył w Chodzieży brązowy medal mistrzostw Europy w klasie O-700. Zwyciężył Słowak Marian Jung, który wygrał trzy wyścigi. Srebro wywalczył reprezentant Austrii Attila Havas.

Zawody rozpoczęły się pechowo dla Zielińskiego. W pierwszym wyścigu nie zdołał osiągnąć mety po awarii silnika. Jednak zgodnie z regulaminem do klasyfikacji końcowej liczone są trzy najlepsze wyniki z czterech biegów.

Przed drugim startem szczecinianin wraz z mechanikami wymienili jednostkę napędową. To przyniosło spodziewane efekty. Zieliński dwukrotnie był trzeci i raz pierwszy, dzięki temu stanął na podium.

Na wodzie rywale byli piekielnie szybcy. Ciągle musieliśmy coś poprawiać przy ustawieniach mojej łódki. Bardzo się cieszę, że cały mój zespół stanął na wysokości zadania – powiedział Zieliński.

Rywalizacja w klasie O-700 należy do najbardziej widowiskowych zawodów w sporcie motorowodnym. Bolidy osiągają prędkości dochodzące do 200 km/h, a do "setki" rozpędzają się w niespełna trzy sekundy. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”