czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Sporty motorowodne. Startuje Zieliński

Sporty motorowodne. Startuje Zieliński

Sporty motorowodne. Startuje Zieliński
Data publikacji: 2017-06-02 20:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-02 20:06
Wywietleń: 630 266135

W najbliższy weekend we włoskim Boretto odbędzie się I eliminacja mistrzostw świata motorowodnej formuły F 500, w której wystartuje szczecinianin Marcin Zieliński, a przed wyjazdem mieliśmy okazję chwilę porozmawiać.

Dowiedzieliśmy się, że Boretto to miejscowość i gmina we Włoszech, którą zamieszkuje niespełna 5 tysięcy mieszkańców, a szczeciński motorowodniak już dobrze poznał ten region, gdyż wielokrotnie organizowane tam były zawody najwyższej rangi.

– Przed wyjazdem do Włoch jestem dobrej myśli i chciałbym rywalizować o najwyższe lokaty – ocenia swe szanse M. Zieliński. – W tej pierwszej eliminacji, ale także w kolejnych, chciałbym walczyć o wygraną, ale myślę, że byłoby też dużym sukcesem, gdybym w całym cyklu mistrzostw świata powtórzył ubiegłoroczny sukces, czyli wywalczył brązowy medal.

Ale w sporcie, a szczególnie tak ryzykownym jak motorowodny, wszystko się może zdarzyć. Mamy jeszcze w pamięci wydarzenia z Włoch, sprzed dwóch lat, ale nie z Boretto, lecz z Cremony, gdzie Zieliński podczas ostatniej eliminacji mistrzostw świata, dublując znacznie wolniej płynących zawodników, natrafił na fale jednego z nich i przekoziołkował.

Ucierpiał na tym najbardziej jego kręgosłup. Efektem wypadku były dwa pęknięte kręgi i tygodniowy pobyt we włoskim szpitalu. Jednak gdy tylko pojawiła się możliwość, rozpoczął treningi fizyczne i zdążył się szybko odbudować. Wydaje się, że do obecnego sezonu też jest dobrze przygotowany fizycznie i psychicznie, a na sprzęt nie powinien narzekać.

– Nie mogę się już doczekać startu – mówi M. Zieliński. – Natomiast już niedługo zobaczymy się w Polsce, bo za tydzień w Chodzieży odbędą się mistrzostwa Europy w klasie O-700. Jak więc widać, sezon rozpoczyna się od mocnego uderzenia.©℗ (mij)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy