Strona główna > Sport > Skoki narciarskie. Czwarte miejsce Polaków w Vikersund

Skoki narciarskie. Czwarte miejsce Polaków w Vikersund

Data publikacji: 2019-03-16 19:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-16 20:01
Wywietleń: 441 380802

Polscy skoczkowie narciarscy zajęli czwarte miejsce w drużynowych zawodach Pucharu Świata na mamucim obiekcie w norweskim Vikersund. Zwyciężyli Słoweńcy, przed Niemcami i Austriakami.

Zawodnicy trenera Stefana Horngachera, w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch, na półmetku plasowali się na szóstej pozycji. Po drugiej próbie Żyły awansowali na trzecie miejsce, na którym utrzymywali się do ostatniej kolejki.

Słabszy skok oddał jednak ponownie Stoch i biało-czerwoni spadli o jedną lokatę. By znaleźć się po raz 25. na podium zawodów PŚ zabrakło im 16,6 pkt.

Był to szósty konkurs drużynowy PŚ w tym sezonie, ale pierwszy na mamucim obiekcie. Biało-czerwoni triumfowali dwukrotnie - 17 listopada 2018 w Wiśle i 15 lutego w niemieckim Willingen. W pozostałych trzech zwyciężyli Niemcy, Austriacy i Norwegowie.