Siatkówka. Zwycięstwo Chemika na zakończenie roku

Data publikacji: 30 grudnia 2022 r. 10:41
Ostatnia aktualizacja: 30 grudnia 2022 r. 15:56

Zwycięstwem nad Pałacem w Bydgoszcz zakończyły rok 2022 siatkarki Chemika. Mistrzynie Polski zdobyły komplet punktów, ale i tak rok zakończą na trzecim miejscu w tabeli.

Pałac Bydgoszcz – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (9:25, 23:25, 22:25)

Chemik: Korneluk, Brakocević-Canzian, Połeć, Łukasik, Oveckova, Czyrniańska, Stenzel (libero) oraz Cipriano, Sikorska

Ósme zwycięstwo w sezonie nie przyszło policzankom łatwo. Mistrzynie Polski potrzebowały 79 minut do rozstrzygnięcia spotkania, a każdy kolejny set był dłuższy od poprzedniego. Chemik wszedł w mecz imponująco i po efektownym I secie zmiótł rywalki w 20 minut, oddając Pałacowi zaledwie 9 punktów.

Kolejne odsłony meczu były już bardziej zacięte. Pałac rozpoczął II seta od prowadzenia 9:2, a policzanki kąsała zagrywka Gałkowska. Bydgoszczanki w tej fazie meczu popisały się też kilkoma skutecznymi atakami. Chemik poderwała do  odrabiania strat Łukasik, a swoje punkty blokiem dorzuciła Czyrniańska. Powrót na parkiet Brakocević-Canzian i dobra zagrywka Czyrniańskiej pozwoliły wygrać tego zaciętego seta.

Pałac rozpoczął od prowadzenia także III partię. Chemik szybko wyrównał, ale nie potrafił wypracować przewagi. Pałac po błędach polickich siatkarek miał nawet nadzieję na przedłużenie meczu, ale od stanu 20:18 inicjatywę przejęły już podopieczne trenera Mierzwińskiego.

MVP spotkania wybrano libero Chemika Marię Stenzel, a najskuteczniejszą zawodniczką meczu była zdobywczyni 17 punktów Łukasik. (woj)