Data publikacji: 14 grudnia 2019 r. 19:01
Ostatnia aktualizacja: 14 grudnia 2019 r. 19:01

Grupa Azoty Chemik Police – Energa MKS Kalisz 3:0 (25:18. 25:23, 25:14).
Chemik: Grajber, Kowalewska, Mędrzyk, Bednarek, Wasilewska, Salas ,  Mędrzyk, Maj-Erwardt (libero) oraz Polak, Nowakowska libero), Łukasik.
Podbudowane środowy zwycięstwem w Łodzi nad mistrzem Polski ŁKS, siatkarki Chemika przed własną publicznością odprawiły kolejnego ligowego rywala. Zwycięstwo nad MKS było trzynastym z rzędu policzanek.
W składzie na sobotni mecz zabrakło kontuzjowanej w środe Silvy. Kubankę na pozycji atakującej zastąpiła z powodzeniem jej rodaczka Salas. Nominalna skrzydłowa skończyła w ataku 11 z 20 piłek.
Na przyjęciu bez zarzutów zagrały Mędrzyk i Grajber. Ich skuteczność pozytywnego przyjęcia była na poziomie 60 procent. W ataku obie nie były już tak skuteczne, ale Salas w zdobywaniu punktów dzielnie wspierała Wasilewska, która nie skończyła tylko dwóch z dziewięciu ataków.
Chemik już w pierwszym secie zdeklasował rywalki prowadząc w końcówce 22:13. Rywalki na finiszu tej partii urwały Chemikowi jeszcze kolejne pięć punktów.
W drugiej odsłonie przyjezdne zagrały skuteczniej i objęły kilkupunktowe prowadzenie. Chemik wyrównał dopiero przy stanie 17:17, a seta rozstrzygnął na swoją korzyść dopiero po akcjach Grajber i Salas.
Policzanki nie dały się rywalkom rozkręcić w trzecim secie. Po serii zagrywek Wasilewskiej odskoczyła na 4:0, aby po akcjach Salas, Wasilewskiej i skrzydłowych uzyskać prowadzenie 20:7. Pojedynek zakończyła atakiem wybrana MVP spotkania Grajber.
Mecz z MKS był ostatnim tegorocznym ligowym występem Chemika. Na parkiety LSK siatkarki powrócą dopiero w połowie stycznia po zakończeniu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Przed wyjazdem trzech polickich siatkarek (Mędrzyk, Łukasik  i Kowalewskiej) na reprezentacyjne zgrupowanie Chemik rozegra jeszcze we wtorek w Stambule rewanżowy mecz I rundy Pucharu CEV z Galatasaray. (woj)