Strona główna > Sport > Siatkówka. Chemik wygrał po raz dwunasty

Siatkówka. Chemik wygrał po raz dwunasty

Ostatnia aktualizacja: 2019-12-13 08:33
Wywietleń: 744 432683
ŁKS Łódz - Grupa Azoty Chemik Police 2:3 (15:25, 23:25, 25:21, 25:21,16:18)
Chemik: Kowalewska, Truszkina, Wasilewska, Salas, Silva, Mędrzyk, Maj-Erwardt (libero) oraz Grajber, Łukasik, Bednarek.
Zespół Chemika pozostaje niepokonany w Lidze Siatkówki Kobiet. Dwunaste zwycięstwo w było jednak najtrudniej wywalczonym w sezonie po meczu ramatycznym, trzymającym w napięciu do ostatniej piłki.
Policzanki wyraźnie wygrały pierwszą partię i wydawało się, że podobnie jak w spotkaniu o Superpuchar nie dadzą ŁKS większych szans. Tymczasem łodzianki nieoczekiwanie przejęły inicjatywę. Zaczęły grać skuteczniej w ataku i rewelacyjnie w defensywie. Drugi set Chemik uratował w końcówce po udanych blokach i obronach Graber.
ŁKS za sprawa skutecznej gry Wójcik i byłej zawodniczki Chemika Kowalińskiej doprowadził do tie-breaku. Chemik w międzyczasie stracił najskuteczniejszą zawodniczkę Silvę, która z powodu urazu kolana nie pojawiła sią już na parkiecie.
ŁKS miał już trzypunktowa przewagę w decydującym secie. Prowadził 13:10, ale znów o wyniku tej partii zadecydowały skuteczne bloki Chemika. (woj)