Wtorek, 16 kwietnia 2024 r.

Siatkówka. Wygrana Chemika w Łodzi

Data publikacji: 25 listopada 2022 r. 21:43
Ostatnia aktualizacja: 26 listopada 2022 r. 08:23

Czwarte zwycięstwo w nowym sezonie Tauron Ligi odniosły w piątek siatkarki Chemika. Mistrzynie Polski bez straty seta ograły w Łodzi ekipę Budowlanych.

Budowlani Łódź - Chemik Police 0:3 (17:25, 22:25, 17:25)

Chemik: Brakocevic-Canzian, Łukasik, Czyrniańska, Korneluk, Wasilewska, Fabiola, Stenzel (libero) oraz Sikorska, Połeć

W Tauron Lidze nie ma na razie mocnych na Chemika. Podopieczne trenera Marka Mierzwińskiego kontynuują zwycięską passę i w Łodzi po raz trzeci w sezonie nie oddały rywalkom nawet seta.

Grę Budowlanych od początku prowadziła była rozgrywająca Chemika Ewelina Polak. Budowlani pod jej wodzą w pierwszym secie nie potrafiły nawiązać walki z policzankami. Chemik szybko odskoczył na 20:12i nie dał gospodyniom nadziei na odrobienie strat. Nieco więcej emocji dostarczyła II partia. Siatkarki z Łodzi rozpoczęły ją od prowadzenia 6:3, ale wraz z upływem czasu miały coraz więcej kłopotów w ataku. Z drugiej stronu punktowała tymczasem Jovana Brakocević-Canzian, a w emocjonującej końcówce asem serwisowym popisała się Brazylijka Fabiola.  Chemik triumf w tym secie przypieczętował blokiem.

W trzeciej odsłonie mistrzynie Polski jeszcze skuteczniej zagrały blokiem i siatkarki Budowlanych nie miały recepty na zdobywanie punktów. Najskuteczniejszą siatkarką meczu była zdobywczyni 18 punktów Jovana Brakocević-Canzian, ale tytuł MVP otrzymała policka libero Maria Stenzel. Reprezentantka Polski przyjmowała w tym meczu zagrywki rywalek z 83-procentową skutecznością i zaprezentowała wiele udanych akcji w defensywie. Chemik popisał się też 11 punktowymi blokami i 5 asami serwisowymi. (woj)