Poniedziałek 16 maja 2022r. 
REKLAMA

Siatkówka. Trzecia wygrana Chemika w Lidze Mistrzyń [GALERIA]

Data publikacji: 2022-01-20 19:40
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-20 22:49
Siatkówka. Trzecia wygrana Chemika w Lidze Mistrzyń
Fot. Ryszard Pakieser  

Siatkarki Chemika wygrały trzeci mecz w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń. Do pokonania serbskiego ZOK Ub podopieczne Jacka Nawrockiego potrzebowały zaledwie 67 minut.

Chemik Police - ZOK Ub 3:0 (25:17 25:19 25:14)

Chemik: Brakocević-Canzian, Kowalewska, Wasilewska, Łukasik, Czyrniańska, Kąkolewska, Stenzel (libero) oraz Milenković, Drews, Lipska, Rios.

Siatkarki Chemika udanie rozpoczęły rundę rewanżową fazy grupowej Ligi Mistrzyń i nie dały najmniejszych szans rywalkom z Serbii, z którymi w pierwszym meczu w Ub przegrały seta. Mistrzynie Polski dominowały w czwartek w każdym elemencie. Grały skutecznie w ataku i regularnie punktowały w bloku. Serbki starały się nadrabiać straty ofiarna grą w obronie i zagrywką, ale nie były to wystarczające argumenty. Chemik tylko w połowie drugiego seta pozwoliły ZOK prowadzić wyrównaną walkę. Końcówka partii należała już do policzanek. W decydującym secie przewaga podopiecznych Jacka Nawrockiego była już miażdżąca. Oddały rywalkom zaledwie 14 punktów. 

Wyróżniającymi się zawodniczkami Chemika były w tym meczu Brakocević-Canzian i Łukasik. W czwartkowym spotkaniu debiut w barwach Chemika zaliczyła Danielle Drews, która pojawiła się w końcówce I seta na zagrywce i w decydującej partii na ostatnie akcje meczu.

(woj)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA