wtorek, 21 maja 2019.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Trener Chemika oskarżony o mobbing

Siatkówka. Trener Chemika oskarżony o mobbing

Siatkówka. Trener Chemika oskarżony o mobbing
Data publikacji: 2019-02-18 20:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-18 20:18
Wywietleń: 1285 376365

Siatkarski menedżer Andrzej Grzyb oskarżył trenera Chemika Marcello Abbondanzę o mobbing i nieprofesjonalne zachowanie wobec atakującej mistrzyń Polski Martyny Łukasik podczas ostatniego ligowego meczu z Budowlanymi w Łodzi. 

Agent wnioskuje do klubu o odsunięcie włoskiego szkoleniowca od zespołu, a w przypadku niewyciągnięcia konsekwencji wobec trenera zagroził zerwaniem umowy zawodniczki. Prezes Chemika Paweł Frankowski chce wyjaśnić incydent w obecności wszystkich zainteresowanych. Spotkanie z zawodniczkami i trenerem ma się odbyć po powrocie drużyny ze środowego meczu Ligi Mistrzyń w Bukareszcie.

„Wyrażam głębokie ubolewanie i protestuję przeciwko zachowaniu trenera Marcello Abbondanzy podczas meczu waszej drużyny z Budowlanymi Łódź w dniu 15 lutego. Trener zachowywał się wulgarnie, nieprofesjonalnie, niepedagogicznie i chamsko w stosunku do zawodniczki Martyny Łukasik. Jako klub profesjonalny jesteście zobowiązani do ścisłego przestrzegania zarówno zasad etycznych, jak i regulaminu PLS, przepisów licencyjnych PZPS, a także Prawa Pracy. W związku z karygodnym zachowaniem trenera Marcello Abbondanzy wnioskuję o ukaranie go karą finansową i odsunięciem od prowadzenia zespołu siatkarek. W ramach przepisów Prawa Pracy zachowanie trenera jest mobbingiem. Sytuacja ta trwa już od miesięcy, ale ostatni mecz, pokazywany w telewizji Polsat, przelał czarę goryczy, jak i równocześnie został udokumentowany. Przed napisaniem tego listu pozwoliłem sobie zadzwonić do kilku bezpośrednich obserwatorów tego meczu, którzy mogą poświadczyć (oprócz zapisu telewizyjnego) zachowanie Abbondanzy – niegodne zachowania człowieka zwanego trenerem. To doprowadziło zawodniczkę do płaczu w obecności publiczności na sali, jak i publiczności przed telewizorami. W związku z tym, w przypadku niezastosowania kary przez Zarząd Klubu, zostanie skierowane pismo do Inspekcji Pracy. Informuję, że równolegle zwrócę się o ukaranie do PLS, Komisji Dyscyplinarnej PZPS oraz do Komisji Licencji o pozbawienie Abbonanzy licencji trenera na ten sezon rozgrywek” – napisał w liście do prezesa Chemika Andrzej Grzyb. Treść listu opublikował portal sportowefakty.pl.

Prezes Paweł Frankowski przyznał, że list od menedżera zawodniczki wpłynął do klubu, ale na ustosunkowanie się do zarzutów i wyjaśnienie sytuacji potrzeba kilku dni.

– List wpłynął do klubu przed kilkoma godzinami. Zanim się do niego odniesiemy, musimy poznać relacje trenera i zawodniczki. W poniedziałek zespół wyleciał na mecz Ligi Mistrzyń do Bukaresztu i nie było kiedy na ten temat porozmawiać. Zarządziłem spotkanie z trenerem i zawodniczkami po powrocie do kraju, po piątkowym treningu na siłowni – mówi prezes Chemika Paweł Frankowski.

Reprezentujący Martynę Łukasik Andrzej Grzyb, powołując się na zapisy umowy, zagroził, że w przypadku niewyciągnięcia przez klub konsekwencji w stosunku do trenera zdecyduje się na rozwiązanie kontraktu zawodniczki i skierowanie sprawy na drogę sądową.

(woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

tadeusz cz.
przecież ten człowiek tzn trener może doprowadzić zawodniczki do choroby psychicznej.Ogladam mecze i uważam ze ten człowiek jest straszna osoba,on jest nienormalny Wykrzykuje ,wytrzeszcz oczy ma straszny,to nie jest pedagogiczne
2019-02-18 20:17:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Markowi Osajdzie

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie