Data publikacji: 09 lutego 2019 r. 21:46
Ostatnia aktualizacja: 09 lutego 2019 r. 21:46

Chemik Police - BKS Bielsko 3:0 (25:23, 25:18, 25:15)
Chemik: Pleśnierowicz, Mędrzyk, Ogbogu, Chojnacka, Gamma, Busa, Krzos (libero) oraz M. Łukasik, Grajber, Bednarek, Mirković.
Szesnaste zwycięstwo w sezonie i jedenaste bez straty seta odnotowały siatkarki Chemika. Mistrzynie Polski miały problemy tylko w pierwszej partii tego spotkania. Fatalne przyjecie i niska skuteczność ataku pozwoliła bielszczankom rozwinąć skrzydła.
BKS prowadził już 14:19, ale w końcówce roztrwonił przewagę. Bielszczanki walczyły w tej partii do końca broniąc jeszcze dwa setbole. W kolejnych odsłonach Chemik wyraznie się rozkręcał. Poprawił przyjęcie i skuteczność ataku.
Motorem napędowym akcji ofensywnych były Gamma i Busa. Trzeci set był najlepszym w wykonaniu policzanek. Statystyki ataku poszybowały ponad 55 procent, co miało przełożenie na końcowy wynik. (woj)