sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Szczecin szykuje się do mistrzostw Europy

Siatkówka. Szczecin szykuje się do mistrzostw Europy

Siatkówka. Szczecin szykuje się do mistrzostw Europy
Data publikacji: 2017-08-10 13:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-11 12:10
Wywietleń: 1244 287811

Podczas zakończonego w poniedziałek finału The Tall Ship Races w Szczecinie „zacumował” także puchar, który 3 września wzniosą mistrzowie Europy w siatkówce. Mecze grupy B w szczecińskiej Azoty Arenie odbędą się w dniach 25–28 sierpnia.

- Jesteśmy przygotowani na przyjęcie drużyn. Jedyna zmiana, jakiej musieliśmy dokonać, to niewielka przebudowa szatni. Dotychczas w hali znajdowały się dwie duże szatnie, teraz – zgodnie z wymogami CEV są cztery – powiedział Norbert Rokita, dyrektor spółki zarządzającej Azoty Areną.

Hala i baza hotelowa już rok przed mistrzostwami były wizytowane przez przedstawicieli CEV i uzyskały pozytywne oceny. Na razie w obiekcie, gdzie odbędą się mistrzostwa trenują m.in. siatkarze Espadonu Szczecin. W trakcie ME będzie to utrudnione.

- Halę przekazujemy organizatorom na okres od 22 do 29 sierpnia. Z informacji, jakie uzyskałem, drużyny uczestniczące w rozgrywkach chcą przede wszystkim korzystać z głównej hali – także do celów treningowych – poinformował Rokita.

Jego zdaniem nie powinno być żadnych problemów z przeprowadzeniem turnieju na szczecińskim obiekcie.

- Doskonałym testem organizacyjnym był dla nas turniej Final Four Ligi Mistrzyń, który odbył się tutaj w 2015 r. Wówczas też gościliśmy cztery zespoły i podobnie jak teraz odbywały się sesje całodniowe. Mieliśmy też mecze – m.in. właśnie podczas tego Final Four – podczas których na trybunach był komplet publiczności. Wiemy, jak tej skali imprezy się organizuje i zabezpiecza – zapewnił Roktia.

W Szczecinie rozgrywane będą mecze grupy B, w której grać będą Słowacja, Czechy, Niemcy i Włochy.

- Choć impreza cieszy się sporą popularnością, to największa frekwencja spodziewana jest na meczu Niemców z Włochami. Także wśród kibiców najliczniejszą grupą przyjezdnych powinni być Niemcy. W Czechach i na Słowacji siatkówka nie jest aż tak popularna, a Włosi mają do nas daleko - dodał Rokita.

W mieście na razie nie widać, że impreza rozpocznie się za dwa tygodnie. Wprawdzie podczas finału The Tall Ship Races zostało zorganizowane miasteczko siatkarskie, można było obejrzeć w nim główne trofeum i maskotkę mistrzostw, pograć w siatkówkę plażową i potrenować z Łukaszem Kadziewiczem i Pawłem Siezieniewskim.

Jednak impreza ta była słabo wypromowana. Choć obaj siatkarze byli zachwycenie frekwencją, to wynikała ona z tego, że ludzie trafiali do miasteczka niejako przy okazji oglądania żaglowców zacumowanych na nabrzeżach Odry i kanałów portowych.

W tygodniu poprzedzającym Eurovolley na Jasnych Błoniach – głównym placu rekreacyjnym miasta - ma stanąć wielka, czterometrowa piłka siatkowa. Odbędzie się także w tym miejscu turniej miniEuro dla dzieci.

- Mistrzostwa ponadto są i będą promowane na różne sposoby. Informacje o imprezie są zamieszczone na rowerach miejskich (140 sztuk), autobusach miejskich (23 sztuki) monitorach LCD w komunikacji miejskiej w formie spotów, w 50 pojazdach – także w Policach i Stargardzie oraz na bilboardach. Od 14 sierpnia miasto zostanie udekorowane flagami mistrzostw zawieszonymi na latarniach – poinformował Dariusz Sadowski, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu Rekreacji i Rehabilitacji. (pap)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

ckm
jeszcze 'dzikie' okolice Azoty Arena należałoby wreszcie uporządkować panie prezesie!
2017-08-11 12:08:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy