poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Trzy tygodnie do mistrzostw Europy

Siatkówka. Trzy tygodnie do mistrzostw Europy

Siatkówka. Trzy tygodnie do mistrzostw Europy
Data publikacji: 2017-08-02 15:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-02 19:29
Wywietleń: 900 286520

JUŻ tylko trzy tygodnie pozostały do rozpoczęcia mistrzostw Europy siatkarzy. Uczestników fazy grupowej w dniach 25-28 sierpnia gościć będzie także Szczecin. Promocja imprezy trwa już od kilku miesięcy, ale mistrzostwa zostaną jeszcze bardziej nagłośnione po zakończeniu innego wielkiego wydarzenia finału Tall Ships Races 2017.

Oficjalne statystyki Polskiego Związku Piłki Siatkowej podają, że na poszczególne dni szczecińskiej części mistrzostw sprzedano już ponad od 2400 do 2700 biletów. Dodatkowa pula 400 biletów jest w dyspozycji Urzędu Miejskiego, a część miejsc w mogącej pomieścić 5 tysięcy kibiców Azoty Arenie trafiła już do sponsorów i zaproszonych gości. 

Wejściówki sprzedawane są na konkretne dni i upoważniają do obejrzenia obu zaplanowanych spotkań i kosztują od 40 do 100 złotych. Największym zainteresowaniem cieszy się na razie inauguracyjny dzień, w którym zmierzą się Niemcy z Włochami i Czesi ze Słowakami. Na portalu ebilet.pl rozprowadzającym wejściówki ciągle dostępne są miejsc na wszystkie dni w kilku sektorach.

Promocja mistrzostw Europy prowadzona jest na kilka sposobów. Szczecin promuje siatkarską imprezę na autobusach komunikacji miejskiej i bilbordach, a PZPS prowadzi kampanie w mediach. Działania te zostaną zintensyfikowane po zakończeniu Tall Ships Races 2017. Już w trakcie zlotu żaglowców rozstawione zostanie specjalne miasteczko mistrzostw Europy, a po weekendzie w mieście zawisną flagi promujące Eurovolley.

Sporym wydarzeniem będą także zaplanowane w następny weekend na Jasnych Błoniach mini mistrzostwa Europy. Na pięciu boiskach rozgrywany będzie turniej młodzieżowy, a planach jest także otwarty dla wszystkich chętnych trening, którzy poprowadzą byli reprezentanci Polski. Kolejnym akcentem przypominającym o zbliżających się mistrzostwach ma być ogromna piłka do siatkówki, która stanie przed Urzędem Miejskim.

Miasto na organizacji mistrzostw Europy zyska wyłącznie wizerunkowo i promocyjnie. Wpływy z biletów i od sponsorów w całości trafia bowiem do Polskiego Związku Piłki Siatkowej. ©℗ (woj)

Komentarze

obserwator
te plakaty to porazka.. tam grać będą mumie??? tak wyglądają te postaci
2017-08-02 19:18:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy