poniedziałek, 18 stycznia 2021r.

Siatkówka. Strantzali nową siatkarką Chemika

Data publikacji: 2021-01-11 11:56
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-11 19:05
Siatkówka. Strantzali nową siatkarką Chemika
Fot. Ryszard Pakieser  

Olga Strantzali została oficjalnie nową siatkarką Grupy Azoty Chemika Police. To druga zawodniczka, która w styczniu dołączyła do ekipy mistrzyń Polski. Przed kilkoma dniami w Chemiku zadebiutowała Sonia Kubacka.

O tym, że siatkarka może dołączyć do polickiej drużyny włoskie portale internetowe informowały już w minionym tygodniu. Grecka siatkarka niespodziewanie rozwiązała bowiem kontrakt ze swoim włoskim klubem Bosca San Bernardo Cuneo, w którym występowała od kilku miesięcy.

Olga Stranzali jest w Polsce siatkarką doskonale znaną. Swoją przygodę z ligową siatkówką w naszym kraju rozpoczęła w sezonie w PTPS Piła. Już w swoim debiucie w Lidze Siatkówki Kobiet imponowała skutecznością i dymamiką. W 23 meczach zdobyła 290 punktów, atakując z blisko 40-procentową skutecznością. Dobry debiut w PTPS zaowocował transferem do mającej spore aspiracje Legionovii. Tam Stantzali rozwinęła skrzydła i była jedną z liderek drużyny. Już na początku sezonu dała się mocno we znaki Chemikowi zdobywając w inauguracyjnym meczu sezonu w Policach 26 punktów. To był jeden z najlepszych występów greckiej siatkarki w sezonie, ale rekord zdobytych punktów (29) ustanowiła kilka tygodni później w meczu z BKS Bielsko. Łącznie w minionym sezonie w barwach Legionovii Strantzali punktowała 326 razy. Była tym samym szósta w klasyfikacji punktujących całej ligi o kilka punktów wyprzedzając m.in. liderkę Chemika Wilmę Salas.

To właśnie poważna kontuzja kolana Kubanki oraz kłopoty Natalii Mędrzyk i Martyny Łukasik zmusiły policki klub do poszukiwania wzmocnień. W grudniu wydawało się, że lukę na skrzydle uzupełni Brazylijka Samara Rodriguez de Almeida. Przyjmująca z Ameryki Południowej zadebiutowała nawet w ekipie mistrzyń Polski w meczu o Superpuchar z Budowlanymi Łódź. Wypadła niezwykle obiecująco, ale w następnych dniach poddana została szczegółowym testom medycznym, których nie przeszła pozytywnie.

W ostatnim meczu w Bielsku zadebiutowała w Chemiku Sonia Kubacka. 24-letnia była siatkarka PTPS wzmocniła środek siatki, który został osłabiony po kontuzji Katarzyny Połeć. Debiutantka zagrała z BKS w wyjściowej „szóstce" i zdobyła pięć punktów, w tym dwa blokiem.

(woj)

Komentarze

Andrzej
2021-01-11 17:46:12
A co ma do tego były prezes?Może ktoś mnie oświeci.
Net
2021-01-11 16:10:04
Kupcie od razu reprezentację Chorwacji by zaspokoić chore ambicje Wardackiego
Mirek
2021-01-11 13:08:24
To znaczy, co napisane.
Co to znaczy?
2021-01-11 12:24:41
Gracka siatkarka?

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ